Nowy Herb Powiatu Słubickiego !

  • 03.01.2018, 12:32 (aktualizacja 04.01.2018, 08:41)
  • Kaja Regińczuk
927_herb_starostwook.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu radni podjęli uchwałę ustanawiającą nowy herb powiatu, flagę, oraz projekt sztandaru . Nowy Herb Powiatu Słubickiego wzbudził spore kontrowersje wśród mieszkańców .

Zapraszamy Państwa na rozmowę ze Starostą Słubic -Marcinem Jabłońskim na temat szczegółów nowego Herbu . 

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lubuszanin
Lubuszanin 11.01.2018, 18:23
Herb powiatu powinien nawiązywać do czasów kiedy tereny te należały do Polski. Najwłaściwszymi symbolami są te nawiązujące do Ziemi Lubuskiej. Któż inny, jak nie my powinniśmy być dumni, że to w naszym powiecie znajduje się miejscowość, od której nazwę przyjęło nasze województwo. Popieram w całej rozciągłości pogląd dr. Podrucznego. Nie rozumiem dlaczego starostwo upiera się przy swojej decyzji, pomimo, że jest tak wiele głosów krytycznych. Natomiast wystąpienie pani członkini zarządu powiatu jest "skandaliczne", obrażające mieszkańców i nie tylko tych, którzy mają odmienne zdanie. A przecież powołuje się na demokrację, jednocześnie sprowadzając wątek herbu na poboczne tory. Może nich sobie przypomni jak popierała wyburzenie Kina Piast, tego właśnie, które wybudowali Niemcy. Jeżeli tak wygląda "wierność swoim ideałom", to ja już podziękuję tej radnej w kolejnych wyborach.
Rzepinianka
Rzepinianka 01.02.2018, 01:15
Lapka w gore
Rzepinianka
Rzepinianka 01.02.2018, 01:10
Przepraszam ,pomylkowo nacisnelam lapke w dol. Oczywiscie w pelni popieram pana wpis i lapka ????
"Obywatel gorszego sortu"
"Obywatel gorszego sortu" 05.01.2018, 13:14
Jak zwykle ignoruje się głosy mieszkańców. Nie byłoby tyle kontrowersji, gdyby, przed uchwaleniem insygniów powiatu, przedstawiono mieszkańcom kilka propozycji nowego herbu. Takie działanie odbiega od zasad demokracji i spycha mieszkańców do poziomu "gorszego sortu". Nic dziwnego, że społeczeństwo niedopuszczane do procesu decyzyjnego, odsuwa się od jakiejkolwiek aktywności społecznej.

Pozostałe