Kryte korty tenisowe w Słubicach prawie gotowe !

  • 22.01.2018, 12:45 (aktualizacja 25.01.2018, 15:05)
  • Kaja Regińczuk
932_nowy_kryty_kort_tenisowy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Mamy dobrą nowinę dla miłośników tenisa , już niedługo w Słubicach ruszą 2 kryte całkiem nowe korty tenisowe .

Na obecną chwilę kort jest w trakcie budowy , pierwsza część kortu jest już na tyle gotowa, że  można tam spotkać trenujących tenisistów . 

 

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aqua_miłośnik
Aqua_miłośnik 23.01.2018, 00:21
Cieszy, że powstaje kort. Brak jeszcze pływalni z jakimś centrum rekreacji. Występując do gminy o zwrot nadpłaconego podatku od nieruchomości za lata 2014-2017 z tytułu posiadania zabytkowych nieruchomości, można by przeznaczyć uzyskane środki na ten cel. Przypuszczalnie za te lata uzbierało coś ok. 4-5 mln zł. Były by środki na modernizację i zadaszenie basenu, albo na budowę krytej pływalni. Pytanie, czy pan prezes SOSiR-u wystąpił już do gminy o zwrot nadpłaconego podatku w związku z art. 7 ustawy o podatku od nieruchomości? Jeżeli nie, to czy to nie jest niegospodarność? A czas mija, zaraz pierwsze należności się przedawnią. Tak w nawiasie, zamiast krytykować wpisanie stadionu do rejestru zabytków, należy się cieszyć i korzystać możliwości jakie taki przywilej daje.
Zbigniew Sawicki
Zbigniew Sawicki 24.01.2018, 14:51
Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem i troskę o SOSiR. Rzeczywiście zaraz po wpisie do rejestru zabytków stadionu, sprawdziliśmy możliwość zwolnienia z podatku od nieruchomości. Niestety ten zapis nie dotyczy podmiotów, które prowadzą na zabytkowych nieruchomościach działalność gospodarczą a SOSiR taką prowadzi: na stadionie odbywają się zawody, trenują grupy sportowe, rozgrywane są mecze i przeprowadzamy inne imprezy. Dotyczy to również boisk bocznych. Moglibyśmy otrzymać zwolnienie z podatku gdybyśmy zaprzestali tych działalności. Muszę sprostować również kwotę podaną w komentarzu. Podatek od obiektów wpisanych do rejestru zabytków wynosi ok. 120 tys. rocznie czyli ok 500 tys. za ten okres. Oczywiście i ta kwota jest ważna ale nie do odzyskania z powodów opisanych wyżej.
Co do basenu to autor komentarza w pełni ma rację co do potrzeby modernizacji basenu. Spółka w 2018 roku przygotuje koncepcję takiej modernizacji. W tej sprawie odbyło się już spotkanie z konserwatorem zabytków i sytuacja jest trudna ale po spełnieniu pewnych wymagań
możliwa do realizacji. Temat będziemy kontynuować a o efektach poinformujemy mieszkańców Słubic
auga_miłośnik
auga_miłośnik 26.01.2018, 14:20
Mam wątpliwość, czy to jest tylko kwota 120 tyś rocznie, ponieważ z zarządzenia burmistrza nr 303/2015 wynika, że zaległości w podatku "na dzień 30 grudnia 2015r. wynoszą łącznie 1.157.077,20 zł, w tym: podatek od nieruchomości w kwocie 1.072.426,20 zł oraz odsetki za zwłokę w kwocie 84.651,00 zł". A co z kolejnymi latami 2016 i 2017?
Do rejestru zabytków wpisane są nie tylko obiekty ale również i grunty.
Natomiast podatek od nieruchomości za pole golfowe, w przypadku gdy grunty te nie podlegają podatkowi rolnemu, to kwota 36-37 tys. zł rocznie. Grunty zajęte na pola golfowe, związane działalnością gospodarczą, w 2017 r. opodatkowane są stawką 0,20 zł , czyli dwukrotnie mniejszą niż grunty pod zabudową mieszkaniową- 0,45 zł).

http://bip.slubice.pl/?p=docum…
mieszkaniec
mieszkaniec 24.01.2018, 23:59
Zwolnienie nie obejmuje zabytków, które są zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej. W związku z tym kluczowe wydaje się ustalenie znaczenia pojęcia „zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej”. Grunt lub budynek będzie zajęty na prowadzenie działalności gospodarczej, gdy przedsiębiorca faktycznie będzie wykonywał tam czynności wchodzące w zakres prowadzonej przez niego działalności.
Podsumowując, zabytki znajdujące się w posiadaniu przedsiębiorcy, lecz nie zajęte na prowadzenie takiej działalności, podlegają zwolnieniu z podatku od nieruchomości.

http://www.e-podatnik.pl/artyk…

Z tego co wiemy, nie wszystkie obiekty i grunty SOSiR-u są zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej i nie każdego dnia przez cały rok. Daje to możliwość znacznego obniżenia podatku od nieruchomości.

Pozostałe