Sobota, 23.02.2019

"Aktywna rodzina" zamiast 500+? Czyj to pomysł i na czym polega?

  • 2.02.2018, 11:44 (aktualizacja 02.02.2018 12:36)
  • Marta Szymańska-Ptak
934_nowoczesna.mp4
500+ czy Aktywna Rodzina? Każda partia kreuje swoje własne pomysły. Czym jest program proponowany przez opozycję?

Przewodnicząca partii  Nowoczesna w jednej z ogólnopolskich telewizji wspomniała, że w całej Polsce  programem 500 plus objętych jest 57 procent dzieci. Program „Aktywna Rodzina” ma objąć 97 procent. W ramach planowanej przez Nowoczesną zmiany rodzina ma otrzymać 250 zł na każde dziecko, w tym również na pierwsze.  O program postanowiliśmy zaptac lidera słubickiej Nowoczesnej Mariusza Dubackiego. 

Według informacji, jakie przekazała naszej redakcji Alina Baldys kierownik Opieki Społecznej w Słubicach, z  programu 500+ na chwilę obecną korzysta 1500 rodzin. Liczba ta zmniejszyła się w porównaniu z rokiem poprzednim. Wynika to w głównej mierze z pracy naszych mieszkańców po drugiej stronie Odry i korzystania z niemieckich zasiłków rodzinnych.

Na portalu społecznościowym Prawa i Sprawiedliwości czytamy"Nie dajcie się nabrać. Czego nie mówią jedni, dopowiedzą drudzy. Celem opozycji jest likwidacja programu wsparcia dla milionów Polaków i ich rodzin."

Niewątpliwie program rządowy pomógł wielu rodzinom, ale są głosy za i przeciw. Czy program Nowoczesnej byłby korzystniejszy? Na odpowiedz na to pytanie czekamy od naszych widzów.

Marta Szymańska-Ptak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe