Sobota, 23.02.2019

W Rzepinie powstanie żłobek !

  • 2.02.2018, 15:11
  • Kaja Regińczuk
W Rzepinie powstanie żłobek !
Jak informuje Gmina Rzepin przystąpiła ona do resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2018 i otrzymała środki z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na utworzenie żłobka przy Przedszkolu Samorządowym Nr 3 „Jarzębinka” w Rzepinie .

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznał gminie dofinansowanie w wysokości 600.000,00 zł. Gmina Rzepin przeznaczy na ten cel środki własne w wysokości 373.700,00 zł. Łączny koszt realizacji projektu to kwota 973.700,00 zł ! 

W żłobku  uruchomionych zostanie 30 miejsc dla dzieci w wieku do lat 3.

''MALUCH + ''2018 !

Celem Programu jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki.

Program przyczynia się – w sposób pośredni – do realizacji Strategii na rzecz inteligentnego i zrównoważonego rozwoju sprzyjającego włączeniu społecznemu „EUROPA 2020”. Strategia ta wskazuje, że jednym z priorytetów jest rozwój sprzyjający włączeniu społecznemu, zaś celem jest zwiększenie stopy zatrudnienia. Stąd też, należy prowadzić działania sprzyjające zatrudnieniu kobiet, a w tym względzie duże znaczenie ma m.in. zapewnienie dostępu do opieki nad dziećmi.

 

 Wizualizację żłobka można zobaczyć poniżej . 

 

 

Kaja Regińczuk

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe