GROŹNE MROZY ZWŁASZCZA DLA OSÓB BEZDOMNYCH

  • 27.02.2018, 10:34 (aktualizacja 27.02.2018, 15:33)
  • Kaja Regińczuk
942_mrozy_bezdomni.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, mrozy sięgają nawet do -15 stopni celsjusza . W takich momentach pamiętajmy , że są osoby , które mogą potrzebować naszej pomocy.

Mowa tu o osobach bezdomnych , samotnych , oraz osobach starszych . Policja alarmuje '' Nie bądźmy obojętni ,wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.'' 

Okres jesienno-zimowy to przede wszystkim znaczne i częste spadki temperatur, które stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych oraz będących w podeszłym wieku. Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, które znajdują się na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych.

Chcąc zapobiec zagrożeniom związanym z mrozem policjanci współpracują i prowadzą działania pomocowe między innymi z samorządami miejskimi i gminnymi, opieką społeczną, w celu zidentyfikowania problemu bezdomności i bieżącego monitorowanie jego skali, ustalenia osób samotnych i bezdomnych oraz miejsc ich przebywania. 

Osoby bezdomne w czasie mrozów mogą również zgłosić się do opieki społecznej aby uzyskać pomoc. 

Z czego mogą skorzystać osoby , które zgłoszą się do opieki społecznej ? 

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe