Zamiast sianka dla gryzoni prawie 170 kilogramów suszu tytoniowego

  • 27.02.2018, 11:41 (aktualizacja 27.02.2018, 15:38)
  • Kaja Regińczuk
942_izba_administracji_skarbowej_zatrzymanie_tyton.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
170 kilogramów suszu tytoniowego znaleźli lubuscy funkcjonariusze KAS w samochodzie ciężarowym w okolicach Świecka. Pikanterii sprawie dodaje fakt, iż nielegalny towar był posypany kawą i pieprzem. Z deklarowanych podczas kontroli dokumentów wynikało, że na palecie miało znajdować się sianko dla zwierząt futerkowych hodowanych w domach.Wartość rynkowa tajemniczej przesyłki to blisko 100 tysięcy złotych.

Jak podaje Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze :

''W miniony weekend (24 lutego) lubuscy funkcjonariusze celno - skarbowi zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy. Kierujący 28 latek oświadczył że przewozi towar od kilku odbiorców z Polski i jedzie do Wielkiej Brytanii.

Zainteresowanie kontrolujących wzbudziła jedna paleta szczelnie owinięta folią z naklejonymi kartkami z napisem: Sianko dla gryzoni i królików z dodatkiem nagietka i jasnoty.

Po ściągnięciu czarnej folii okazało się, że znajdowały się w środku dwa kartony, które z zewnątrz były posypane grubą warstwą mielonego pieprzu i kawy. To wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, gdyż zdarza się że w ten sposób przestępcy chcą zmylić specjalne szkolone psy na wykrywanie różnego rodzaju substancji.

Podejrzenia kontrolujących okazały się słuszne, gdyż w kartonach znaleziono blisko 170 kilogramów suszu tytoniowego.

Obecnie trwają czynności, które mają ustalić nadawcę i odbiorcę przesyłki. Kierowca po przesłuchaniu został zwolniony. Towar natomiast został zabezpieczony do dalszego postępowania. Na ten moment możemy powiedzieć, że sprawa jest rozwojowa.''       

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe