Czwartek, 21.02.2019

MATURA Z UNIWERSYTETEM? DLACZEGO NIE?!!!

  • 2.03.2018, 16:32
  • Marta Szymańska-Ptak
reklama_lo_uaem.mp4
Chyba każdy z nas marzy o najlepszej przyszłości na swojego dziecka. Wybór Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego może być pierwszym krokiem do lepszej przyszłości.

"Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące zostało pomyślane jako szkoła dla ambitnych uczniów chcących rozszerzać swoją wiedzę objętą programem szkolnym i spotykać się z nauczycielami, którzy z pasją tę wiedzę przekazują. Kadrę pedagogiczną Liceum tworzą najlepsi specjaliści w swoich dyscyplinach, łączący wiedzę z talentem dydaktycznym. Wśród nich są pracownicy dydaktyczni i naukowo-dydaktyczni UAM. Chcemy, aby nasi uczniowie rozwijali się szczególnie w tych dziedzinach, w których są uzdolnieni, dlatego od klasy II będą mieli możliwość współpracy z osobistym mentorem, specjalistą w wybranym przez nich obszarze nauki. Dzięki relacji mistrz-uczeń skorzystają już na poziomie liceum z zasobów naukowych UAM. Od II klasy wybiorą jeden z profilów kształcenia: humanistyczny, biologiczno-chemiczny lub matematyczno-informatyczny.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Z uwagi na międzynarodowy charakter pogranicza chcemy intensywnie kształcić naszych uczniów w dwóch językach: angielskim i niemieckim – obydwa na poziomie rozszerzonym. Nauka trzeciego języka obcego rozpocznie się od klasy II.

Liceum zamierza realizować zadania dydaktyczne, opiekuńcze i wychowawcze, zapewniając uczniom możliwość rozwoju w zgodzie z ich potrzebami i możliwościami psychofizycznymi, w warunkach poszanowania godności osobistej oraz wolności światopoglądowej i wyznaniowej.

Budynek Collegium Polonicum w Słubicach, którego współgospodarzem jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pozwala na stworzenie uczniom znakomitych warunków do nauki w salach wyposażonych w nowoczesny sprzęt multimedialny."

Jest to szkoła dla Ciebie? Dowiedz się jak przebiega rekrutacja TUTAJ

Marta Szymańska-Ptak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe