POJAZDY O WARTOŚCI PONAD 500.000 ZŁ ODZYSKANE [VIDEO]

  • 19.03.2018, 13:08
  • Kaja Regińczuk
POJAZDY O WARTOŚCI PONAD 500.000 ZŁ ODZYSKANE [VIDEO]
W przeciągu trzech dni funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku odzyskali 3 skradzione pojazdy o wartości ponad 500.000 zł. W ujawnieniu kradzionych aut nie pomogła nawet wymiana przedniej atrapy w celu zmiany marki pojazdu.

Jak podaje pt. SG Rafał Potocki Rzecznik Prasowy-Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej : 
''15 marca br. funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku zatrzymali do kontroli, wjeżdżający do naszego kraju, samochód kempingowy marki Citroen. Dokumenty pojazdu przedstawione przez kierowcę, wzbudziły podejrzenie funkcjonariuszy co do ich autentyczności, postanowili więc przeprowadzić kontrolę legalności pochodzenia auta. W wyniku przeprowadzonych czynności ujawniono ślady ingerencji w stacyjce pojazdu oraz drzwiach od strony kierowcy. Funkcjonariusze stwierdzili także, że przednia atrapa pojazdu nie jest oryginalnym elementem zatrzymanego samochodu. Dokonano sprawdzenia numeru VIN i ustalono, że kontrolowany pojazd to nie Citroen a Fiat, a znaki firmowe zostały przerobione. Stwierdzono również, że tablice rejestracyjne pochodzą od innego auta. W toku trwających czynności ustalono, że pojazd został skradziony na terytorium Andory w dniu 12.03.2018 r. 30-letni obywatel Litwy został zatrzymany. Pojazd o wartości 200.000 zł, został zabezpieczony na parkingu strzeżonym, a kierowcę przekazano funkcjonariuszom z KPP w Słubicach.

Wieczorem, 16 marca br., funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku, zatrzymali do kontroli samochód kempingowy marki Fiat, którego kierowca, 35-letni mieszkaniec powiatu konińskiego nie posiadał żadnych dokumentów auta. W wyniku kontroli legalności pochodzenia pojazdu ujawniono ślady ingerencji w stacyjce. W samochodzie odnaleziono również oryginale niemieckie tablice rejestracyjne. W wyniku przeprowadzonych sprawdzeń, ustalono, że pojazd został skradziony na terytorium Niemiec w dniu 13.03.2018 r. Samochód marki Fiat o szacunkowej wartości 200.000 zł, został zabezpieczony na parkingu strzeżonym, a kierowcę przekazano funkcjonariuszom z KPP w Słubicach.

Tego samego dnia, w nocy, funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki BMW. Kierowca kontrolowanego pojazdu 24-letni obywatel Ukrainy, nie posiadał żadnych dokumentów pojazdu, nie potrafił również wskazać danych właściciela auta. W toku prowadzonych czynności cudzoziemiec oświadczył, że uruchomiony pojazd został mu przekazany przez nieznaną osobę w okolicach Berlina. Za przejechanie pojazdem z Niemiec do naszego kraju obywatel Ukrainy otrzymał 200 zł. Poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych ustalono, że pojazd został skradziony na terytorium Niemiec kilka godzin wcześniej. Właściciel pojazdu nawet nie wiedział o kradzieży. Zatrzymanego mężczyznę przekazano funkcjonariuszom z KPP w Słubicach, a pojazd o szacunkowej wartości 110.000 zł, zabezpieczono na parkingu strzeżonym.Od początku roku funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG odzyskali 17 pojazdów o wartości niemal 2 milionów złotych.''

 

 

Kaja Regińczuk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe