Emocje i tajemnice-spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

  • 20.03.2018, 13:30
  • Kaja Regińczuk
Emocje i tajemnice-spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki BPMiG Słubice. 
Na co dzień uciekamy od trudnych tematów. Przemoc domowa i gwałt to problematyka, której wolimy nie poruszać.

Na lutowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 28 lutego 2018 r. w bibliotece słubickiej, burzę dyskusji wywołała książka Małgorzaty Wardy „Ta, którą znam”. Powieść nie należy do tych lekkich i przyjemnych, bowiem autorka porusza bolesne kwestie, które nie powinny być przemilczane.

Ada, uznana modelka, prowadzi spokojne życie poza granicami kraju. Niespodziewanie w wypadku samochodowym ginie jej siostra. Ada powraca do kraju, aby zaopiekować się dwiema małymi siostrzenicami. Powrót do rodzinnego domu oznacza również powrót do przeszłości, którą Ada usiłowała wymazać ze swej pamięci.

Książka jest pełna emocji, bólu i tajemnic. Na ile doznane krzywdy w dzieciństwie i młodości rzutują na nasze późniejsze życie? Czy uciekając przed demonami przeszłości, odsuwamy jedynie moment rozliczenia się z nimi? Pytań w czasie dyskusji pojawiło się mnóstwo.

Klubowicze zwrócili uwagę na duże pomieszanie czasowe. Opowiedziana historia ma swój początek w końcówce lat dziewięćdziesiątych i trwa do czasów obecnych. Teraźniejszość przeplatana skrawkami przeszłości małymi krokami wprowadza czytelnika w świat Ady. Trzeba przyznać, że autorka ma dar opowiadania o sprawach ważnych.

Kolejne potkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 25 kwietnia 2018 r. o godz. 15.00w oddziale dla dorosłych. Tym razem będziemy rozmawiać

o książce Giuseppe Catozzella "Nie mów, że się boisz". Zapraszamy! 

Podaje : Małgorzata Dobosz BPMiG Słubice. 

 

Kaja Regińczuk

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe