Wtorek, 22.01.2019

Dwa konkursy na dofinansowanie dla organizacji pozarządowych!

  • 11.04.2018, 12:40 (aktualizacja 12.04.2018 15:48)
  • Kaja Regińczuk
955_fundacja_2nowe_projekty.mp4
Poszukiwane dobre pomysły! Fundacje, stowarzyszenia, a także grupy nieformalne mogą starać się o dofinansowanie na realizację swoich projektów – ruszyły właśnie dwa konkursy: Działaj Lokalnie oraz Wspólna Inicjatywa. A Sektor 3 Słubice zaprasza na mini szkolenie dotyczące tych konkursów.

Uwaga organizacje pozarządowe, tu są pieniądze! Ruszył nabór wniosków do kolejnej edycji programu grantowego Działaj Lokalnie, którego ośrodkiem na naszym terenie jest Fundacja na rzecz Collegium Polonicum. Od 2006 roku w ramach dziesięciu konkursów przyznała 109 dotacji na łączną kwotę prawie 5000 tys. W tym roku na dotacje przeznacza 55 tys. zł (podobnie jak w zeszłym).

Kto może starać się o dotacje? Fundacje, stowarzyszenia, ale również grupy nieformalne, które wiedzą jak wyzwolić społeczną energię i budować dobro wspólne. Maksymalna kwota to 6 tys. zł, czas na złożenie wniosku mija 15 maja.

Drugim konkursem jest Wspólna Inicjatywa, którego operatorem jest Fundacja Zielonej Doliny Odry i Warty, w ramach projektu „Rozkręcamy społeczny biznes” realizowanego przez Fundację na rzecz Collegium Polonicum. Tutaj można starać się o środki na rozwój ekonomii społecznej, na przykład warsztaty, spotkania, wizyty studyjne czy akcje promocyjne. Maksymalna kwota to 4,5 tys. zł, wnioski można składać do 30 kwietnia.

Chcecie dowiedzieć się więcej o tym, jak i na co można otrzymać dofinansowanie w ramach tych dwóch konkursów?

Sektor 3 Słubice, prowadzony przez Fundację na rzecz Collegium Polonicum zaprasza na mini szkolenie dotyczące zasad obu konkursów.

Odbędzie się ono 19 kwietnia o godz. 18.00 w biurze Fundacji, w budynku biblioteki Collegium Polonicum na I piętrze.

Poprowadzi je Marta Stachowska, koordynator programu Działaj Lokalnie i animator Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Kaja Regińczuk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe