Wtorek, 22.01.2019

Stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym

  • 13.04.2018, 09:50 (aktualizacja 13.04.2018 10:07)
  • Kaja Regińczuk
Stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym
50-latek w terenie zabudowanym jechał z prędkością 103 km/h. Za swoje zachowanie na drodze mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany mandatem oraz na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Jak podaje KPP w Słubicach: 

''Policjanci w Słubicach na ul.Wojska Polskiego zatrzymali do kontroli drogowej osobowego mercedesa. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość z jaką jechał kierowca. W terenie zabudowanym, na obowiązującej „pięćdziesiątce” mężczyzna jechał aż 103 km/h. Kierowcą okazał się 50-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze zatrzymali 50-latkowi prawo jazdy na 3 miesiące, nałożyli na niego mandat karny w wysokości 500 zł., a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Przypominamy!
Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące.  Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Jak wynika z policyjnych statystyk główną przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość!''

Kaja Regińczuk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe