Wtorek, 22.01.2019

KOLEJNY KIEROWCA STRACIŁ PRAWO JAZDY

  • 16.04.2018, 14:16
  • Kaja Regińczuk
KOLEJNY KIEROWCA STRACIŁ PRAWO JAZDY
54-letnia mieszkanka powiatu słubickiego straciła prawo jazdy na 3 miesiące, ponieważ jechała z prędkością aż 102 km/h, gdzie było ograniczenie do 50. To już kolejne zatrzymanie przez policjantów ze słubickiej drogówki w związku z przekroczeniem prędkości.

Jak podaje KPP w Słubicach:

''W niedzielne popołudnie(15 kwietnia) patrol słubickiej drogówki dokonywał pomiaru w Kunowicach. Około godz.17:00 policjanci zauważyli samochód marki Hyundai, poruszający się z bardzo dużą prędkością. Miernik wskazał, że kierowca hyundaia na ograniczeniu prędkości do 50 km/h miał 102 km/h. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Kierowcą okazała się kobieta - 54-letnia mieszkanka powiatu słubickiego. W związku z obowiązującymi przepisami mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy na trzy miesiące. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze nałożyli na kierującą również mandat karny w wysokości 500 zł oraz 10 punktów karnych.

Na podstawie obowiązujących przepisów policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym lub w przypadku przewożenia pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna "wpadka" bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu''

Kaja Regińczuk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

solerrro
solerrro 17.04.2018, 12:38
Co się odwlecze to nie uciecze.. zawsze moze sobie strzelić prawko z dokumencika :D

Pozostałe