Gminne Ćwiczenia Jednostek OSP z terenu gminy Cybinka

  • 18.04.2018, 14:49 (aktualizacja 18.04.2018, 15:00)
  • Kaja Regińczuk
Gminne Ćwiczenia Jednostek OSP z terenu gminy Cybinka Witold Cholewa
W sobotę, 14 kwietnia odbyły się już po raz ósmy Gminne Ćwiczenia Jednostek OSP z terenu gminy Cybinka. Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Cybince, pod przewodnictwem Komendanta Gminnego Jarosława Klimczaka, przy współpracy z Nadleśnictwem Cybinka stanęli na wysokości zadania i przygotowali scenariusz opiewający w zdarzenia możliwe do wystąpienia podczas rzeczywistej akcji.

W ćwiczeniach udział wzięły wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Cybinka oraz gościnnie: strażacy z gminy Maszewo - OSP Radomicko, jak również Zespół Ratownictwa Medycznego z Pogotowia Ratunkowego Walczak. Przebieg ćwiczeń obserwowali: Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk, Naczelnik Wydziału Operacyjno, Kontrolno-Rozpoznawczego KP PSP w Słubicach st. kpt. mgr Robert Bajak oraz Specjalista ds. ochrony p-poż. Nadleśnictwa Cybinka Mariusz Mikołajczyk.

W tym roku organizatorzy położyli szczególny nacisk na ratownictwo techniczne z elementami kwalifikowanej pierwszej pomocy (na ul.Szkolnej w Cybince doszło do pozorowanego wypadku drogowego o charakterze masowym) oraz na doskonalenie ciągłości podawania środka gaśniczego poprzez przepompowywanie podczas wielkopowierzchniowego pożaru lasu (epizod odbył się na kompleksie leśnym w okolicach Grzmiącej). Celem ćwiczeń było doskonalenie współdziałania jednostek na miejscu akcji ratowniczo –gaśniczej, umiejętności sprawowania łączności radiowej oraz kierowania
działaniami ratowniczo-gaśniczymi. Po zakończeniu ćwiczeń zostały one omówione oraz podsumowane na placu przy remizie w Cybince, po czym na
wszystkich ćwiczących oraz zaproszonych gości czekał przygotowany ciepły posiłek, po którym wszyscy rozjechali się do swoich jednostek. 

''Ćwiczymy, aby mieszkańcy naszej gminy mogli czuć się jeszcze bardziej bezpieczni! '' Tak Strażacy podsumowali akcję.

FOTORELACJA TUTAJ (fot.Witold Cholewa) 

 

Kaja Regińczuk

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe