Wtorek, 22.01.2019

MAJÓWKA 2018 NA DROGACH WYJĄTKOWO NIEBEZPIECZNA

  • 8.05.2018, 13:11 (aktualizacja 08.05.2018 14:51)
  • Kaja Regińczuk
962_policja_majowka.mp4
Majówka 2018 za nami. Policjanci mieli sporo pracy w związku z nasilonym w tym czasie ruchem drogowym oraz licznymi imprezami rozrywkowymi organizowanymi w regionie.

''W dniach od 27 kwietnia do 6 maja bieżącego roku słubiccy policjanci przeprowadzili wzmożone działania prewencyjno - kontrolne pn. ”Majowy weekend”. Działania miały na celu ograniczenie ilości zdarzeń drogowych i ich ofiar na drogach powiatu słubickiego w ruchu kołowym i pieszym.  

Główne zadania w czasie długiego weekendu dla funkcjonariuszy skupiły się na eliminowaniu z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących pojazdami. Od soboty /27.04.2014r./ policyjne kontrole udaremniły dalszą jazdę 2 nietrzeźwym kierującym. U jednego z kierujących badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, co oznacza, że odpowie teraz przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Drugi kierujący odpowie za wykroczenie – kierowania pojazdem po użyciu alkoholu.

W czasie długiego weekendu majowego, na terenie powiatu słubickiego doszło do 31 kolizji drogowych i jednego śmiertelnego wypadku drogowego.

Do zdarzenia doszło w sobotę /05.05.2018r./ około godz.15:40, na drodze K-29  w Cybince ul. Krośnieńska. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 54-letnia kierująca samochodem osobowym marki Punto nie zachowała należytej ostrożności i uderzyła w tył pojazdu marki Opel Insignia.  Gdzie kierujący Oplem 45 letni mężczyzna zatrzymał się prawidłowo przed sygnalizatorem świetlnym do ruchu wahadłowego na remontowanej drodze.  W wyniku  zdarzenia pasażer Fiata Punto lat 33 na skutek doznanych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. 54-letnia kierująca Fiatem Punto oraz 20 letnia pasażerka z licznymi obrażeniami trafiły do szpitala. Kierujący i pasażerka samochodu Opel nie doznali żadnych obrażeń.

Fragment drogi nr 29 przez kilka godzin był wyłączony z ruchu. Policjanci zorganizowali objazdy i kierowali nadjeżdżające samochody w alternatywne trasy''. -

(P.O OFICERA PRASOWEGO Sierż. szt. Ewa Murmyło) 

Kaja Regińczuk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe