Europejskie Rejsy Zefirem kolejną atrakcja Dnia Europy

  • 10.05.2018, 14:19 (aktualizacja 11.05.2018, 14:53)
  • Marta Szymańska-Ptak
963_statek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rejsy Zefirem po Odrze, rozśpiewane, kolorowe i radosne tylko w Słubicach. Mnóstwo pozytywnych, europejskich atrakcji czekało na wszystkich uczestników rejsów zorganizowanych z okazji Dnia Europy.

W pierwszym uroczystym rejsie udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych Słubic i Frankfurtu nad Odrą oraz zaproszeni goście, a wśród nich Dagna Lewandowska, reprezentująca Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej, dr Krzysztof Wojciechowski, dyrektor administracyjny Collegium Polonicum oraz Karolina Dreszer – Smalec, członkini Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego w Brukseli.

W związku z tym, że rok 2018 jest rokiem Europejskiego Dziedzictwa Kulturowego, podczas rejsu nie zabrakło również elementów artystycznych. Rejs zapoczątkował występ chóru Adoramus, który zaśpiewał "Odę do radości", w dwóch wersjach językowych.

Dzieci, które uczestniczyły w rejsach zamieniły statek Zefir w galerię sztuki, tworząc własne interpretacje dzieł znanych mistrzów europejskich. Podczas rejsu odbył się również euro quiz. 

Współorganizatorem wydarzenia było Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej. 

 

Marta Szymańska-Ptak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe