Wtorek, 22.01.2019

TO JUŻ 26 LAT PIEKARNI MIKA!

  • 15.05.2018, 08:40 (aktualizacja 18.05.2018 12:43)
  • Kaja Regińczuk
965d_26_lat_piekarni_mika.mp4
Miesiąc temu w Kowalowie obchodziliśmy dwudziestosześcioletnie piekarni MIKA – jednego z głównych dostawców chleba w naszym powiecie i nie tylko powiecie. W związku z tym z naszą kamerą postanowiliśmy odwiedzić Państwa Udzielów, którzy są właścicielami tego przedsiębiorstwa i zapytać o początki ich działalności

W początkowym planie piekarnia miała obsługiwać Kowalów i okoliczne miejscowości. Piekarnie obsługiwało dwóch piekarzy i sam Pan Andrzej dzięki czemu koszty były niskie i uzyskanie 100% wydajności trwało miesiąc. Po miesiącu okazało się, że piekarnia sprzedaje tyle chleba ile maksymalnie jest w stanie wyprodukować. Od tego czasu zakład zaczął się rozbudowywać i trwa to dzisiaj. Obecnie piekarnia ma dwa zakłady - w Kowalowie oraz w Ośnie Lubuskim.

Pomimo stabilizacji – jak to w każdej branży bywa – na drodze często pojawiają się kolejne problemy.

Państwo Udziela są bardzo mocno związani są z Kowalowem. Zapytaliśmy jak w ich oczach zmienił się ten teren przez ostatnie lata.

Czy w związku z tym nasi bohaterowie mają jakieś marzenia odnośnie swojego przedsiębiorstwa ale i samego Kowalowa?

Państwo Udziela to nie tylko piekarnia, stacja paliw czy sumienne wykonywanie obowiązków nauczycielskich. To również ludzie z wieloma pasjami. Zapytaliśmy ich o to w jaki sposób spędzają swój wolny czas.

Będąc w biurze pana Andrzeja od razu w oczy rzuca się ciekawa kolekcja motorów.

Państwo Udziela to wesoła rodzina dbająca o swoje przedsiębiorstwo oraz wspierająca wiele inicjatyw związanych z gminą Rzepin jak i samym Kowalowem. Z pewnością będziemy bacznie przyglądać się ich kolejnym krokom i kibicować aby tych rocznic związanych z piekarnią było jeszcze bardzo dużo.

 

Kaja Regińczuk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zielinski
zielinski 26.05.2018, 06:41
żenada
Alicja
Alicja 19.05.2018, 18:51
Pamiętam jak Pan Andrzej zaczynał swoją przygodę z piekarnictwem, Młodziutki, chudziutki ale z zapałem. Teraz nie poznałabym gdybyśmy się spotkali, Gratuluję P, Andrzeju

Pozostałe