Czwartek, 24.01.2019

Nietrzeźwy kierowca, sprawca kradzieży paliwa zatrzymany!

  • 7.06.2018, 12:50 (aktualizacja 07.06.2018 13:07)
  • Kaja Regińczuk
Nietrzeźwy kierowca, sprawca kradzieży paliwa zatrzymany!
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Słubicach dzięki szybko i sprawnie podjętym działaniom zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który wcześniej dokonał kradzieży paliwa na stacji w Górzycy.

Jak informuje KPP Słubice:

Do zdarzenia doszło w środę (6 czerwca) w rejonie stacji paliw w Górzycy. Pracownik stacji zauważając patrolujących policjantów zgłosił o kradzieży paliwa. Z relacji wynikało, że przed przyjazdem patrolu mężczyzna, który podjechał samochodem osobowym Audi na niemieckich tablicach rejestracyjnych, dokonał kradzieży paliwa a następnie z dużą prędkością odjechał z terenu stacji. Policjanci niezwłocznie podjęli działania zmierzające do zatrzymania sprawcy. Udali się za w/w pojazdem w kierunku miejscowości Owczary. Będąc na miejscu  zauważyli jadące auto przy jednej z posesji. Policjanci natychmiast zablokowali drogę radiowozem i od razu zatrzymali kierującego. Badanie na stan trzeźwości wykazało, że 24 letni mężczyzna jest nietrzeźwy i w takim stanie wsiadł za kierownicę. Młody mężczyzna na stałe jest zameldowany na terenie Niemiec.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Samochód, którym poruszał się 24-latek został zabezpieczony, natomiast mężczyzna trafił do słubickiej jednostki do wytrzeźwienia i do wyjaśnienia sprawy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny. Młody mężczyzna odpowie również za kradzież paliwa. 

Kaja Regińczuk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe