Czwartek, 24.01.2019

Pojazdy o wartości 270 000 zł odzyskane przez Funkcjonariuszy Straży Granicznej

  • 8.06.2018, 15:24 (aktualizacja 08.06.2018 15:27)
  • Kaja Regińczuk
Pojazdy o wartości 270 000 zł odzyskane przez Funkcjonariuszy Straży Granicznej SG ŚWIECKO
W wyniku prowadzonych przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Świecku działań odzyskano trzy skradzione w Niemczech pojazdy o szacunkowej wartości 270 000 zł.

Jak informuje kpt. SG Rafał Potocki Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej:

Pierwszy z zatrzymanych do kontroli pojazdów marki Nissan Quashqai o szacunkowej wartości 55 000 zł miał założone fałszywe niemieckie tablice rejestracyjne, a kierowca nie posiadał żadnych dokumentów auta. W wyniku dokonanych sprawdzeń ustalono, że samochód jako utracony w Niemczech. 33-letni kierowca, mieszkaniec województwa mazowieckiego został zatrzymany. Drugi z odzyskanych pojazdów marki Nissan X-Trail o wartości 140 000 został zatrzymany do kontroli 06.06.18 r. Kierowca 22-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego również nie posiadał żadnych dokumentów samochodu, a w bagażniku ujawniono tablice rejestracyjne od innego auta. Kierowca został zatrzymany. Dzisiaj (08.06.18 r.) funkcjonariusze wytypowali do kontroli pojazd marki Mazda CX 3. Kierowca pomimo wyraźnych sygnałów nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze podjęli pościg, ale kiedy kierowca wyskoczył z samochodu i wbiegł do pobliskiego lasu funkcjonariusze utracili kontakt wzrokowy z mężczyzną. Poszukiwania w pobliskiej okolicy nie przyniosły rezultatu. W wyniku dokonanych sprawdzeń okazało się, że auto o szacunkowej wartości 75 000 zł również zostało skradzione na terytorium Niemiec.

Wszystkie odzyskane pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu strzeżonym, a zatrzymanych kierowców przekazano funkcjonariuszom z KPP w Słubicach, którzy dalej będą prowadzić czynności.

Kaja Regińczuk

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe