Czwartek, 21.02.2019

KOLEJNA WYCIECZKA W RAMACH AKADEMII MAŁEGO LEŚNIKA ZA NAMI!

  • 3.07.2018, 08:03 (aktualizacja 03.07.2018 08:14)
  • Kaja Regińczuk
KOLEJNA WYCIECZKA W RAMACH AKADEMII MAŁEGO LEŚNIKA ZA NAMI!
W niedzielę 01 lipca odbyła się kolejna wycieczka zorganizowana w ramach tzw. Akademii Małego Leśnika prowadzonej przez Koło Regionalistów w Rzepinie, Nadleśnictwo Rzepin, Miejski Dom Kultury w Rzepinie oraz Technikum Leśne w Starościnie.

Podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch wycieczek także tym razem dopisały zarówno warunki atmosferyczne, jak i frekwencja uczestników – grupa blisko 50 uczestników, którzy przy pięknej niedzielnej pogodzie pokonali trasę Rzepin – lądowisko leśne – Nowy Młyn – szkółka leśna – Nowy Młyn – dąb Piast – Rzepin. Głównym tematem wyprawy była ochrona przeciwpożarowa lasu oraz działalność szkółki leśnej.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Pierwszy dłuższy postój oraz czas na edukację i zabawę miał miejsce na lądowisku leśnym znajdującym się pomiędzy Rzepinem, a Nowym Młynem. To właśnie tam uczestnicy oprowadzani przez Panią Annę Gandecką z Nadleśnictwa Rzepin zobaczyli bezpośrednio jak działa system monitorowania okolicznych lasów i ich ochrona przeciwpożarowa. Dodatkową atrakcją dla dzieci był pokaz sprzętu pożarniczego i funkcjonowania wozu strażackiego –dzięki Panu Ryszardowi Rybowiakowi każdy chętny mógł też skorzystać z przejażdżki wozem strażackim.

Poza tym serdeczne podziękowania składamy Panu Pilotowi, który opowiedział uczestnikom wyprawy o samolocie „Dromader”, stacjonującym na lądowisku i biorącym udział w akcjach gaśniczych – dzieci mogły także z bliska zobaczyć jak wygląda kabina pilota. Na zakończenie tej części wycieczki na uczestników czekały zajęcia sportowe m.in. bieg w workach, przeciąganie liny czy rzut do celu. Z lądowiska uczestnicy udali się do drugiego ważnego punktu wyprawy tzn. szkółki leśnej w Nowym Młynie.

Poza zwiedzeniem szkółki na jej terenie na zakończenie wycieczki miało miejsce ognisko z poczęstunkiem podczas którego najmłodsi uczestnicy odebrali wpisy do INDEKS-ików potwierdzające udział w kolejnych zajęciach Akademii Małego Leśnika.

Organizatorzy serdecznie zapraszają n na kolejne spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 23 września 2018r. podczas którego wybierzemy się na wspólne zbieranie darów natury (grzyby, kasztany, żołędzie) oraz poznamy tematykę dotyczącą dokarmiania zwierzyny.

Bezpośredni kontakt i więcej informacji u Pana Damiana Utrackiego – 608 750 175 /[email protected]

Kaja Regińczuk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe