Czwartek, 21.02.2019

SKĄD WZIĄŁ SIĘ SMRÓD W SŁUBICACH?

  • 19.07.2018, 14:03 (aktualizacja 19.07.2018 14:48)
  • Kaja Regińczuk
983_gowno.mp4
Od kilku dni, w godzinach wieczornych nad Słubicami i okolicznymi wioskami roztacza się bardzo nieprzyjemny zapach. Mieszkańcy mocno się na to skarżą, o czym świadczyć może ponad sto komentarzy pod naszym postem dotyczącym tej sprawy. Skąd nieprzyjemny zapach?

 Żniwa się rozpoczęły, a po nich następuje nawożenie pól i oranie. Wydaje się, że nie ma w tym nic nienormalnego. Od zawsze nawozi się ziemię obornikiem ale ... Wszyscy twierdzą, że zapach jest inny, chemiczny, trwały. Prawdopodobnie przyczyna tkwi w pochodzeniu obornika. Nasz niepokój wzbudził anonimowy informator, który uważa, że nawóz nie jest "nasz". Przyjeżdża do nas z miejsca gdzie nie można go używać na polach i należy go utylizować, a jest to bardzo kosztowne. Jesteśmy na etapie zbierania informacji. Chcemy się dowiedzieć dlaczego nawóz jest zakazany "tam", a można go używać w okolicach naszego miasta. Czy nasi rolnicy mają świadomość tego co rozrzucają na polach ? Musimy pamiętać, że jezioro podziemne w Kunowicach zapewnia nam wodę w kranach. Problemem zainteresował się Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim. Telewizja HTS nie chce nikogo oskarżać ! Chcemy wyjaśnić czy to co śmierdzi ... tylko śmierdzi.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Kaja Regińczuk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kolejny sasiad z Jagielly
Kolejny sasiad z Jagielly 27.07.2018, 10:02
Tak , w takie upaly nie da sie funkcjonowac. Wiedza o tym mieszkancy Jagielly . Smrod ze Slubic zniknie a z mieszkania pani Danuty rozchodzi sie kazdego dnia . Przez otwarte okna jest zaciagany prosto do mieszkan sasiadow. Najgorzej wieczorem jak to wszystko co narobi na podloge odparowuje . Klatka schodowa tez trudno przejsc . Pani Danuta zalatwia swoje potrzeby gdzie popadnie . Wywieziono smieci ale nie bylo dezynfekcji lokalu i korytarza. Smrod zostal.Pani Danuta rowniez . dalej zbiera smieci , dalej zasmradza otoczenie. Dotyka potem wspolnych z sasiadami poreczy czy drzwi . Sasiedzi oplacaja kazdego miesiaca swoje mieszkania a musza zyc w takich warunkach . Wszedzie w budynku sa obecne dzieci . Na co czeka administracja i sanepid ? Na to az sie wszyscy pochoruja ? Pieniadze wiedza jak brac . Pokazali sie wszyscy w tv wywiezli troche smieci i zadowoleni a tutaj nic sie nie zmienilo .
Mam dość
Mam dość 26.07.2018, 22:05
W takie upały jak ostatnio nie da się funkcjonować przy zamkniętych oknach, zwłaszcza wieczorem kiedy można przewietrzyć mieszkanie. Problem należy rozwiązać jak najszybciej zanim skończy się sezon na nawożenie.
Jagiełly 16
Jagiełly 16 26.07.2018, 11:22
"...nie chce nikogo oskarżać ! Chcemy wyjaśnić czy to co śmierdzi ... tylko śmierdzi".
Pada kolejna deklaracji redakcji HTS, takich deklaracji jest wiele! I co? Nic - cisza!
Mieszkańcy Jagiełły 16 czekają, aż wreszcie stosowne instytucje zobligują administratora budynku do sprzątania klatki schodowej z odchodów "pani" Danuty.

Pozostałe