SG ORAZ KAS UDAREMNIŁY PRZEMYT PÓŁ MILIONA SZTUK PAPIEROSÓW

  • 24.08.2018, 11:06
  • Kaja Regińczuk
SG ORAZ KAS UDAREMNIŁY PRZEMYT PÓŁ MILIONA SZTUK PAPIEROSÓW SG ŚWIECKO
Próbę przemytu 500 000 sztuk papierosów o szacunkowej wartości 350 000 zł, udaremnili lubuscy funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej. Nielegalny towar odkryto w ciężarowce, która jechała do Francji.

Jak informuje Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. SG Rafał Potocki : 

W okolicy byłego przejścia granicznego w Świecku funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach wspólnie z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali do kontroli zestaw ciężarowy składający się z samochodu marki Mercedes wraz z naczepą. Zgodnie z dokumentami przewozowymi w naczepie miały się znajdować się urządzenie elektryczne, które kierowca miał dostarczyć do Francji. W trakcie kontroli stwierdzono, że w przyczepie pojazdu przewożone są również kartony, na które mężczyzna nie posiadał żadnych dokumentów. Po ich otwarciu okazało się, że są one wypełnione papierosami znanej marki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. W sumie ujawniono 500 000 sztuk papierosów wartych niemal 350 000 zł. Kierowcy - 32-letniemu mieszkańcowi województwa lubuskiego, który nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, zgodnie z przepisami kodeksu karnego-skarbowego za posiadanie lub przewożenie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego grozi wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą lubuscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

Od początku roku funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili wyroby tytoniowe o wartości przekraczającej 18 500 000 zł.
 

Kaja Regińczuk

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe