AOK Nordos i Centrum Medyczne Brandmed podpisało umowę na leczenie ambulatoryjne

  • 17.09.2018, 08:25 (aktualizacja 18.09.2018, 17:01)
  • Kaja Regińczuk
1000_brandmed.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
AOK Nordos i Centrum Medyczne Brandmed podpisało umowę na leczenie ambulatoryjne, w związku z tym odbyła się konferencja prasowa na której obie strony przedstawiły uczestnikom zalety i cel ich współpracy.

Nowa oferta AOK Nordost w Słubicach: z kartą ubezpieczeniową AOK szybki i nieskomplikowany dostęp do lekarza w Centrum Medycznym Brandmed

Berlin/Słubice, 14 września 2018. Polscy ubezpieczeni w AOK Nordost oraz ich bliscy objęci ubezpieczeniem rodzinnym mają od dzisiaj przywilej korzystania z transgranicznej opieki ambulatoryjnej na podstawie karty ubezpieczeniowej AOK. Kasa Zdrowia AOK Nordost, jako lider na niemieckim rynku ubezpieczeń zdrowotnych w regionie przygranicznym, zawarła w tym celu umowę z Centrum Medycznym Brandmed w Słubicach.

„Cieszymy się, że ponad 44.000 polskich ubezpieczonych, w tym wielu pracowników przygranicznych ze Słubic oraz okolic, zaufało AOK Nordost. Jako pierwsza kasa w Niemczech AOK Nordost otworzyła się bardzo mocno na potrzeby polskich ubezpieczonych i już w 2011 roku stworzyliśmy bogatą ofertę związaną z obsługą w języku polskim. Teraz, specjalnie dla naszych ubezpieczonych ze Słubic i okolic, uzupełniamy naszą ofertę o dostęp do opieki ambulatoryjnej w Polsce”, mówi dyrektor Departamentu Świadczeń Medycznych AOK Nordost Kai Wilke-Schulz.

„W naszym Centrum Medycznym Brandmed, które działa już od ponad dwóch lat, w ramach współpracy z AOK Nordost pacjenci mogą skorzystać z porad lekarzy 6 specjalizacji, szerokiej gamy badań diagnostycznych i laboratoryjnych oraz zabiegów fizjoterapeutycznych.

W ramach współpracy ubezpieczeni oraz ich bliscy objęci ubezpieczeniem rodzinnym uzyskają wizytę w krótkim terminie lub bezpośrednio po osobistym zgłoszeniu się w godzinach przyjęć. W celu rejestracji wystarczy okazać kartę ubezpieczeniową AOK Nordost”, mówi Joanna Józefiak, wiceprezes zarządu Centrum Medycznego Brandmed.

Obok regulacji unijnych, zawartych w dyrektywie transgranicznej i rozporządzeniach o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, w niemieckim prawie przewidziana została możliwość zawierania przez kasy chorych umów na podstawie §140e V Księgi Kodeksu Socjalnego (SGB V) ze świadczeniodawcami zagranicznymi w celu ułatwienia ubezpieczonym dostępu do świadczeń ambulatoryjnych poza granicami Niemiec. Swobodny przepływ pracowników jest wyzwaniem także dla niemieckich kas chorych.

Szczególnie ważne jest pokonanie barier językowych, które mają tak ważne znaczenie w procedurach zdrowotnych.

Dalsze informacje na stronie:

www.aok.pl

i www.brandmed.eu

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe