Czwartek, 24.01.2019

PIJANY KIEROWCA BMW PĘDZIŁ 103KM/H W TERENIE ZABUDOWANYM

  • 24.09.2018, 10:54 (aktualizacja 24.09.2018 11:15)
  • Kaja Regińczuk
PIJANY KIEROWCA BMW PĘDZIŁ 103KM/H W TERENIE ZABUDOWANYM KPP SŁUBICE
Alkohol i nadmierna prędkość – to przewinienia wobec, których policjanci nie mają taryfy ulgowej. Przekonał się o tym 34-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego. Kierowca pędził swoim samochodem z prędkością 103 km/h tam, gdzie było ograniczenie do 50 km/h do tego był pijany.

W czwartkowy poranek(20 września) patrol słubickiej drogówki dokonywał pomiaru w Słubicach na ul. Wojska Polskiego. Kilka minut przed godz.9  policjanci zauważyli samochód marki BMW, poruszający się z bardzo dużą prędkością. Miernik wskazał, że kierowca bmw na ograniczeniu prędkości do 50 km/h miał 103 km/h. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Kierowcą okazał się 34-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego. Nie był to jednak największy problem „pirata drogowego”. Podczas wykonywanych czynności policjanci od kierującego poczuli zapach alkoholu. Badanie na stan trzeźwości wykazało  w organizmie 34-latka ponad 0,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. O losie nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduje sąd.

W Polsce kary za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu są bardzo surowe. Kierowcy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd obligatoryjnie orzeka nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys.  złotych.

(Info.pras.KPP Słubice)

Kaja Regińczuk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe