Sobota, 23.02.2019

Uciekał kradzionym pojazdem przez Słubice, chciał potrącić funkcjonariuszkę.

  • 1.10.2018, 12:53 (aktualizacja 02.10.2018 12:39)
  • Kaja Regińczuk
1004_sg.mp4
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali skradziony na terytorium Niemiec kamper Volkswagen California, którego wartość szacowana jest na 170 000 zł.

25 września Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku, w Słubicach wytypowali do kontroli pojazd marki Volkswagen na niemieckich nr rejestracyjnych. Kierowca nie zareagował na sygnały, które nakazują mu zatrzymanie się i zaczął uciekać kradzionym pojazdem. Ruch na drodze wymusił na kierowcy zatrzymanie się. Funkcjonariusze chcąc skontrolować kierowcę wysiedli z radiowozu, mężczyzna jednak zaczął raptownie cofać chcąc potrącić funkcjonariuszkę. Funkcjonariusz, który znajdował się z drugiej strony samochodu widząc to zdarzenie oddał 2 strzały ostrzegawcze oraz kolejne w koła Volkswagena.

Kierowca  nie zważając na sytuację próbował nadal zbiec, jednak po pewnym czasie zatrzymał pojazd i uciekł pieszo. Po podaniu rysopisu mężczyzny patrol policji odnalazł i zatrzymał sprawcę. Uciekającym mężczyzną okazał się 39-letni obywatel Litwy. Pojazd wraz z zatrzymanym został przekazany do przeprowadzenia dalszych czynności służbowych funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej policji w Słubicach.

 

Kaja Regińczuk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe