Sobota, 23.02.2019

Weź udział w konkursie plastycznym o Słubickich organizacjach pozarządowych

  • 10.10.2018, 12:24 (aktualizacja 12.10.2018 11:14)
  • Kaja Regińczuk
1007_plast_konkurs.mp4
Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Słubice do udziału w konkursie plastycznym, którego tematem jest przygotowanie plakatu promującego wybraną organizację pozarządową.

- Zależy nam na tym, żeby dzieci, młodzież dowiedziały się, czym zajmują się działające w Słubicach fundacje i stowarzyszenia. A potem wybrały tę jedną organizację, której działalność jest im najbliższa i przygotowały plakat, który przedstawi to, czym ona się zajmuje – mówi Katarzyna Kochańska z fundacji. I dodaje, że dzięki plakatom również inni dowiedzą się więcej o naszych NGO’sach. Uczniowie mają z czego wybierać – na terenie gminy zarejestrowanych jest ok. 70 fundacji i stowarzyszeń. Zajmują się wieloma obszarami: pomagają potrzebującym, seniorom, osobom z niepełnosprawnościami, czy zwierzętom. Działają na rzecz ekologii, propagują historię, zrzeszają osoby które łączy wspólna pasja. Organizują warsztaty, pikniki, spotkania, wycieczki, wieczorki...

Konkurs odbywa się w 2 kategoriach wiekowych: 1-4 klasa szkoły podstawowej oraz 5-8 klasa (i 3 gimnazjum). Ich prace oceni jury, które wybierze te najciekawsze plakaty. I decyduje o podziale nagród dla trójki najlepszych w każdej kategorii. – Na razie jest to tajemnica, ale już niebawem powiemy, co będzie czekało na autorów najlepszych prac – mówi K. Kochańska.

Czas na przygotowanie prac upływa 31 października. Do tego dnia do godz. 15 należy je dostarczyć do biura Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, ul. T. Kościuszki 1, budynek biblioteki Collegium Polonicum.

Konkurs został zorganizowany w ramach działalności Sektora 3 Słubice, zadania publicznego finansowanego z budżetu gminy Słubice.

Konkurs patronatem medialnym objęli: portal Słubice24.pl i telewizja HTS.

Więcej informacji:

www.fundacjacp.org, www.slubice.pl, e-mail: [email protected]

, tel. 61 82 96 878, 884 309 488.

Kaja Regińczuk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe