Zaproszenie na obchody Święta Niepodległości z Fundacją GunSpot i Fundacją na rzecz Collegium Polonicum

  • 02.11.2018, 08:22 (aktualizacja 02.11.2018, 13:19)
  • Kaja Regińczuk
1013_swieto_niepodleglosci_gunspot.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Fundacja GunSpot i Fundacja na rzecz Collegium Polonicum 10 listopada połączą siły i zaproszą na uroczyste obchody Święta Niepodległości. W programie historia, militaria i muzyka.

''Taka szczególna data zdarza się raz na 100 lat. Dlatego warto w tym roku rozmawiać o trudnej, pełnej wojennej zawieruchy historii Polski. Również i my zapraszamy na spotkanie. A jako że organizujemy je wspólnie z fundacją GunSpot, będziemy słuchać opowieści o militariach. Jesteście ciekawi, jaką rolę w odzyskaniu niepodległości miały dawne organizacje strzeleckie? Właśnie o tym i o ich działalności będzie mówił Roland Semik, regionalista.

Będzie można poznać również tajemniczą historię pewnego karabinu. A zobaczyć ich jeszcze więcej – na każdego miłośnika militariów będzie czekała nie lada gratka w postaci wystawy broni historycznej i współczesnej.

A może ktoś chce sprawdzić swoje umiejętności i celne oko? Do tego również będzie okazja, zostanie przygotowana cyfrowa strzelnica.

To nie wszystko – wieczór występami umilą uczniowie Społecznej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Słubicach oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Słubicach.

Serdecznie zapraszamy, spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych.''-  Dodają organizatorzy. 

 

Kaja Regińczuk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe