Walka z odpadami trwa! Zobaczcie szczegóły kolejnej kampanii ekologicznej

  • 28.11.2018, 12:44 (aktualizacja 28.11.2018, 13:19)
  • Kaja Regińczuk
Walka z odpadami trwa! Zobaczcie szczegóły kolejnej kampanii ekologicznej
Segregacja śmieci to wciąż jeden z głównych problemów w zbiórce odpadów komunalnych. Także w Słubicach zmagamy się z jego skutkami, dlatego po raz kolejny do akcji wkracza nasza telewizja. Pamiętacie kampanię ekologiczną, która kierowana była do przedszkolaków? Tym razem grupą docelową są uczniowie szkół podstawowych, a to jeszcze nie koniec!

Pierwszym elementem kampanii prowadzonej przez telewizję HTS było nagranie filmu z udziałem youtubera, Maciej Łysiaka. Efekty nagrania zobaczcie już wkrótce.

Niebawem rozpoczną się również spotkania w szkołach podstawowych, ponieważ to właśnie uczniowie szkół podstawowych są w tym roku naszą grupą docelową. 

Głównym celem spotkań informacyjnych będzie uświadomienie najmłodszym potrzeby dbania o środowisko i społecznego zaangażowania. To jednak jedynie pierwszy etap działań.

Kolejnym krokiem w kampanii będą produkcje filmowe z udziałem samych uczniów. Kilkuosobowe grupy będą obmyślać i realizować filmy, które w prześmiewczy sposób pokażą problem niesegregowania śmieci.

Co ciekawe, ambasadorami kampanii zostali słubiccy sportowcy. Małgorzata Krzyżan, Jakub Czak, Rafał Borowiak i inni, już niebawem zaprezentują się nam w specjalnie przygotowanych spotach telewizyjnych, informujących o tym, jak ważne jest to, abyśmy segregowali odpady.

Ostatnim i najważniejszym etapem będzie wielki event ekologiczno-sportowy, podczas którego odbędą się zawody będące połączeniem sportu i rywalizacji w ekologicznym stylu. Zmagania będą miały miejsce 20 grudnia i odbędą, się w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 w Słubicach. To również wtedy zostaną podsumowane wszystkie produkcje uczniów.

Jak już wcześniej wspominaliśmy, do naszej ekologicznej kampanii przyłączyła się także firma Zuo International, która uważa, że takie inicjatywy budują świadomość ekologiczną naszego społeczeństwa i ma nadzieje na powodzenie akcji, ponieważ jak mówi Ewa Bury, dyrektor Zuo International ''im lepsza jakość surowców wtórnych, tym bardziej efektywny ich recykling.''

Zapraszamy do śledzenia poczynań uczniów i przebiegu kampanii na naszej stronie internetowej:

www.slubice.tv oraz na kanale 140 telewizji Vectra.

 

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe