W telewizorach ukryli blisko 4,5 kg marihuany i ponad 3 kg amfetaminy

  • 30.11.2018, 08:20
  • Kaja Regińczuk
W telewizorach ukryli blisko 4,5 kg marihuany i ponad 3 kg amfetaminy KAS
Blisko 4,5 kg marihuany i ponad 3 kg amfetaminy. Wspólne działania z funkcjonariuszami Działu Morskiego Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego doprowadziły do zatrzymania jednego z podejrzanych.

22 listopada tuż po północy funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. wytypowali do kontroli osobowego opla. Z  Holandii do Polski powracało nim kilkoro podróżnych. W trakcie kontroli mundurowi ustalili, że, oprócz bagażu należącego do podróżnych, kierowca przewozi przesyłkę, w której były 2 używane telewizory owinięte taśmą samoprzylepną. Pojazd pod konwojem postanowiono przemieścić na teren TTOC w Świecku w celu wykonania dalszych czynności. W pomieszczeniu kontrolnym telewizory wypakowano. Funkcjonariusze stwierdzili, że śruby mocujące ich tylne pokrywy noszą ślady manipulacji. Po zdjęciu pokryw we wnętrzu obu urządzeń ujawniono 18 hermetycznych woreczków foliowych. W 15 znajdował się susz roślinny koloru zielonego, a w pozostałych biały proszek. Przeprowadzone narkotesty potwierdziły przypuszczenia kontrolujących, że mogą mieć do czynienia z substancjami odurzającymi. W ich wyniku ustalono, że bezpańska przesyłka zawierała 4251 g marihuany i 3099 g amfetaminy. Czarnorynkową wartość przerzutu z Holandii oszacowano na ok. 215 tys. złotych.
Dalsze śledztwo w tej sprawie toczy się pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Słubicach. Podejrzanego decyzją sądu tymczasowo aresztowano.

(Info.pras.Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze) 

Kaja Regińczuk

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe