Sobota, 23.02.2019

Znamy szczegóły kolejnej odsłony kampanii ekologicznej

  • 7.12.2018, 09:44 (aktualizacja 07.12.2018 13:45)
  • Kaja Regińczuk
1023_eko_news_kampania.mp4
Segregacja to wciąż jeden z głównych problemów w zbiórce odpadów komunalnych. Także Słubice zmagają się z jego skutkami, dlatego po raz kolejny do akcji wkracza telewizja HTS na zlecenie Urzędu Miasta Słubice. Pamiętacie kampanię ekologiczną, która kierowana była do przedszkolaków? Tym razem grupą docelową są uczniowie szkół podstawowych, a to jeszcze nie koniec!

Od kilku tygodni telewizja HTS przypomina wszystkie materiały video związane z ostatnimi działaniami promującymi segregowanie odpadów. W listopadzie na terenie naszej gminy realizowany był film, który w ciekawy sposób przedstawi problem braku segregacji odpadów. Zobaczyć w nim będziemy mogli jednego z polskich youtuberów – Macieja Łysiaka. Produkcję będziemy mogli zobaczyć już niebawem w Internecie oraz oczywiście w telewizji HTS. Będzie ona również prezentowany na specjalnych spotkaniach w szkołach podstawowych oraz gimnazjach. Odbędą się one 10 i 14 grudnia. Głównym ich celem będzie uświadomienie najmłodszym potrzeby dbania o środowisko i społecznego zaangażowania. Uczestniczyć w nich będzie gość specjalny zaproszony przez firmę Zuo International.

Ambasadorami kampanii zostali słubiccy sportowcy. Małgorzata Krzyżan, Jakub Czak, Rafał Borowiak, Ania Harkowska i inni. Będą oni informować o tym jak ważne jest to abyśmy segregowali odpady.  Pierwszy ze spotów światło dzienne ujrzy już w ten piątek!

Ostatnim etapem będzie wielki event ekologiczno-sportowy„Eko Cross Challenge”. Zmagania będą miały miejsce 20 grudnia i odbędą się nasali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 w Słubicach. Główną atrakcją imprezy będzie pojedynek sportowy a’la cross fit. Wezmą w nim udział przedstawiciele z każdej szkoły podzieleni na odpowiednie roczniki (klasy VI i VII szkół podstawowych, a także III gimnazjum które zmierzą się z naszymi ambasadorami – słubickimi sportowcami). Po kolei na wyznaczonych „stacjach”  do wykonania będą kolejne, sportowo-ekologiczne zadania m.in. przekładanie makulatury, skręcanie butelek itp. Wszystko to robione będzie na czas. Przygotowane zostaną nagrody dla najlepszych szkół ale również dla wszystkich biorących udział zawodników. Dodatkowo na imprezie zaprezentują się ambasadorzy kampanii czyli wspomniani słubiccy sportowcy. Zaprezentują oni swoje trofea, ale również każdy z nich będzie do dyspozycji dzieci na krótką rozmowę albo zrobienie zdjęcia.

Na hali sportowej zostanie rozstawiony telebim, żeby dokładnie można było śledzić to co dzieje się na evencie. Specjalne występy przygotują dla nas mistrzowie sportowego tańca Rock’n’Roll. Już teraz możemy zagwarantować, że jest to bardzo widowiskowe show.  Dodatkowo na specjalnie rozstawionych podestach zaprezentują się zaproszeni cyrkowcy, którzy jeszcze bardziej urozmaicą to wydarzenie. Podczas imprezy towarzyszyć nam będzie Fundacja Grupy Pomagamy, która zagwarantuje kolejne atrakcje i zabawy dla najmłodszych. Tomasz Fedyszyn ze Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury zaangażuje najmłodszych do stworzenia specjalnej rzeźby z odpadów. Pojawi się słynna FOTO-BUDKA, gdzie również śmieszne przebrania zostaną wykonane z odpadów. Dla najmłodszych nie zabraknie zdrowego cateringu, który przygotuje firma MK Katering.

Całość transmitowana będzie na żywo w telewizji HTS oraz w Internecie. Patronem medialnym całego przedsięwzięcia został portal slubice24.pl.

Kolejnym krokiem będą produkcje filmowe przy udziale samych uczniów. Kilkuosobowe grupy będą obmyślać i realizować filmy, które w prześmiewczy sposób pokażą problem niesegregowania śmieci.

Już teraz zapraszamy do śledzenia poczynań związanych z kampanią na stronie www.slubice.tv oraz www.slubice24.pl

 

Kaja Regińczuk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe