Czwartek, 27.06.2019

Koncert Bożonarodzeniowy uczniów i nauczycieli Społecznej Szkoły Muzycznej w Słubicach

  • 21.12.2018, 12:10 (aktualizacja 21.12.2018, 13:20)
  • Kaja Regińczuk
1029b_szkola_muzyczna.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
7 grudnia 2018r. w auli Collegium Polonicum odbyła się II edycja Koncertu Bożonarodzeniowego połączonego z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym, zorganizowanym przez uczniów i nauczycieli Społecznej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Słubicach.

''Wśród gości nie zabrakło również Burmistrza Słubic – Pana Mariusza Olejniczaka. Na wstępie został odczytany list Pana Wojewody Władysława Dajczaka, skierowany do organizatorów i gości Koncertu Bożonarodzeniowego.
Repertuar koncertu nawiązywał do tematyki wigilijnej nocy, nasi uczniowie zaprezentowali grę na różnorodnych instrumentach, a śpiewem zachęcali widzów do przeżywania razem z nami tego radosnego wieczoru Publiczność zaczarował utwór „Mario czy Ty wiesz?” w wykonaniu Michała Timofiejczyka przy akompaniamencie Filipa Pianowskiego - pianino i Damiana Penkala – saksofon.
W drugiej części koncertu nasi uczniowie przedstawili inscenizację baśni „Królowa śniegu”, napisanej w 1844 roku przez Hansa Christiana Andersena i opublikowanej rok później. W odróżnieniu od innych baśni napisanych przez Andersena, które zostały zainspirowane folklorem, bądź tradycją innych narodów, opowieść ta zrodziła się w wyobraźni autora. Scenariusz naszego przedstawienia opracowały Panie Żaneta Umińska, Ewelina Mikulska, Ewelina Marciniak i Martyna Mostowska. Mali aktorzy doskonale wcielili się w swoje role, czego wyrazem były brawa publiczności. Autorkom scenariusza składamy wyrazy uznania za fantastyczny pomysł, a Krzysztofowi Szurko dziękujemy za mistyczną muzykę ukazującą „Królową śniegu” w wydaniu artystycznym.
Po wysłuchaniu koncertu i obejrzeniu baśni zaprosiliśmy wszystkich gości na poczęstunek i kiermasz, na którym m.in. można było nabyć płytę „W wigilijną ciepłą noc” z kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz kalendarze na rok 2019 ze zdjęciami uczniów. Nad powstaniem płyty pracowało wiele osób, którym niezmiernie dziękujemy. Jednak szczególne podziękowanie składamy Państwu Oldze i Ulfowi Braun za pomoc w realizacji nagrania płyty.
II edycja Koncertu Bożonarodzeniowego okazała się wielkim sukcesem. Otrzymaliśmy wiele słów uznania i podziękowań za przepiękny koncert i doskonałą inscenizację baśni. Bardzo dziękujemy licznej publiczności, za przyjęcie zaproszenia i spędzenie uroczego wieczoru z nami.
Składamy również ogromne podziękowania wszystkim Rodzicom i nauczycielom za pomoc przy organizacji inscenizacji baśni, w szczególności za pomoc przy dekoracjach do przedstawienia, a uczniom naszej szkoły dziękujemy za wytrwałość i piękne występy.
Życząc przepięknych i cudownych Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy Państwa już za rok !''  Społeczna Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. w Słubicach. 

Zapraszamy Państwa do obejrzenia i wysłuchania koncertu. 

Kaja Regińczuk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe