Łukasz Kaczmarek nowym Prezesem Szpitala w Słubicach

  • 14.01.2019, 10:40 (aktualizacja 14.01.2019, 14:46)
  • Kaja Regińczuk
1034_szpital_prezes_123bcu9a8hyko_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
14 stycznia odbyła się konferencja prasowa podczas której władze Powiatu przedstawiły nowego Prezesa Szpitala w Słubicach, został nim Łukasz Kaczmarek, którego poprosiliśmy o kilka słów o sobie oraz zapytaliśmy o to, jakie ma plany jako Prezesa Szpitala?

Słubiczanin. Z wykształcenia prawnik- absolwent Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie zarządzania administracją europejską. Po studiach podjął pracę w Starostwie Powiatowym w Słubicach jako podinspektor ds. promocji i współpracy międzynarodowej, następnie powierzono mu funkcję naczelnika Wydziału Rozwoju Lokalnego, Promocji i Spraw Społecznych. Pracując tam zajmował się m.in. pozyskiwaniem środków na projekty współfinansowane z Unii Europejskiej.

Ostatnio pełnił funkcje kierownika biura Stowarzyszenia Wsparcia Ujścia Szlauby i Doliny Odry. Tutaj zajmował się turystyką, wspieraniem gospodarski oraz-co ważne-pozyskiwaniem środków unijnych, wraz z realizacją projektów polsko-niemieckich. To właśnie dzięki jednemu z nich modernizacji doczekał się oddział ginekologiczno-położniczo-noworodkowy oraz dział rehabilitacji medycznej w słubickim szpitalu.

To nie wszystko: dzięki współrealizowanemu przez Ł. Kaczmarka projektowi wyremontowana zostanie wreszcie droga z Nowych Biskupic do Rzepina, z Uradu do Aurith wypłynie długo wyczekiwany prom, nauczyciele i uczniowie powiatowych szkół mają możliwość kształcenia się wreszcie w nowoczesnych szkołach mają możliwość kształcenia się wreszcie w nowoczesnych warunkach, zaś seniorzy oraz niepełnosprawni z Polski i Niemiec realizowali wspólne przedsięwzięcie. 

O to czym kierowali się przy wyborze nowego prezesa szpitala zapytaliśmy starostę i wicestarostę Słubic.

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe