Ruszyła modernizacja Placu Bohaterów, jak będzie wyglądał?

  • 17.01.2019, 10:25 (aktualizacja 17.01.2019, 14:36)
  • Kaja Regińczuk
1035_plac_bohaterow_budowa_123bcu9a8hyko_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rozpoczęła się długo wyczekiwana modernizacja Placu Bohaterów. Z użytkowania został wyłączony plac oraz chodniki przylegające do placu.

W ramach gminnej inwestycji plac zmieni się nie do poznania. 

 Na placu będzie efektowna fontanna, od której odchodzić będą wyżłobione w betonowej posadzce „promienie”. Na całej swojej długości zostaną one podświetlone. Wokół fontanny będą siedziska wkomponowane w zieleń, obok przewidziano również miejsce na montaż mobilnej sceny. Nową nawierzchnię zyskają alejki parkowe, ciekawie wygląda górka saneczkowa. Pokryta zostanie trawą dzięki czemu będzie też idealnym miejscem do odpoczynku latem. Kawałek dalej powstanie plac zabaw z bezpieczną dla maluchów syntetyczną nawierzchnią amortyzującą upadek z wysokości do ok.1, 5 metra. W wielu miejscach pojawią się ciekawie podświetlone murki o zmiennej wysokości, które będzie można wykorzystać jako siedziska. Na placu stanie blisko 60 różnego rodzaju ławek, przybędzie zieleni, powstanie  także 90 miejsc parkingowych. 

Jakie najważniejsze cele ma spełniać nowy Plac Bohaterów?

Jak informuje nas burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, nowy plac ma być wizytówką naszego miasta, ale przede wszystkim spełniać cele rekreacyjne i wypoczynkowe. 

Jaki jest koszt tej inwestycji i kiedy plac zostanie oddany do użytku? 

Na przebudowę placu Bohaterów gmina wyda 4,3 mln zł. Przetarg wygrała słubicka firma Eurokop Invest. Wykonawca ma umowę do końca listopada, ale nie wyklucza, że upora się z tą inwestycją wcześniej. Na czas przebudowy plac został ogrodzony. 

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 02.02.2019, 20:47
Projekt może i ciekawy, ale na większą powierzchnię. Nie wyobrażam sobie placu zabaw dla dzieci, również niepełnosprawnych, w otoczeniu 90 miejsc parkingowych. Nie na tym polega rekreacja. Widać bezmyślność przy podjęciu decyzji. Tak się dzieje, gdy swoich wizji nie konsultuje się z mieszkańcami, jak to było dotychczas.

Pozostałe