Czwartek, 22.08.2019

Refleksyjny koncert poświęcony pamięci zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

  • 21.01.2019, 09:40 (aktualizacja 21.01.2019, 16:13)
  • Kaja Regińczuk
1036c_wiadomosci_samorzadowe_22012019ok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W sobotę 19 stycznia w kościele NMP Królowej Polski w Słubicach odbyła się msza i koncert poświęcony zmarłemu Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi.

Podczas mszy słubiczanie modlili się za duszę śp. Pawła Adamowicza, a także za jego najbliższych.

Refleksyjny koncert rozpoczął się od wzruszających słów powitania, następnie muzyka wypełniła przestrzeń kościoła.

Chętnych do uczczenia pamięci tragicznie zmarłego prezydenta przybyło na prawdę sporo. W ciszy i zadumie publiczność wysłuchała dźwięków I Symfonii c-moll" op. 68 Johannesa Brahmsa pod batutą japońskiego dyrygenta Takao Ukigaya. 

Warto dodać również, że Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak i nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą Rene Wilke, kilka dni przed koncertem przesłali , na ręce Wiceprezydent Gdańska Pani Aleksandry Dulkiewicz, kondolencje od mieszkańców dwumiasta.

Szanowna Pani Wiceprezydent,
z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Prezydenta Pawła Adamowicza. Jesteśmy wstrząśnięci tym, co się wydarzyło podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Brutalny atak na Pana Prezydenta, to atak na wartości, które były mu bliskie i są bliskie także nam. To atak na otwartość, tolerancję, demokrację. Jest nam szczególnie gorzko, że straciliśmy wielkiego samorządowca, który Polskę i Europę nosił w sercu. Samorządowca, który wspierał Słubice w staraniach o przynależność do związku Hanzy, skupiającego prawie 200 miast idących wspólną drogą solidarności społecznej, potrzeby wzajemnej pomocy, czerpiąc z doświadczeń Ligi Hanzeatyckiej dążącej do rozwoju ekonomicznej i kulturalnej jedności Europy.

Z wyrazami szacunku 

Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak i nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą Rene Wilke.

 

 

 

 

Kaja Regińczuk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe