Łączy ich jedna pasja, czyli lokalni artyści z Art Garage

  • 23.01.2019, 12:56 (aktualizacja 23.01.2019, 18:22)
  • Kaja Regińczuk
1037_art_ok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
''Jesteśmy ludźmi o odmiennych temperamentach i poglądach ale łączy nas co najmniej jedna pasja i co najmniej kilka celów.'' Tak o sobie piszą artyści z nowo powstałego stowarzyszenia pod nazwą Art Garage.

Jakie cele i założenia chcą spełniać członkowie stowarzyszenia? Odpowiedź na to i inne pytania znajdziecie Państwo w materiale. 

Jedną z pierwszych i głośnych akcji stowarzyszenia Art Garage było przyklejenie kilku metrowego plakatu z wizerunkiem Jurka Owsiaka jako wsparcie dla niego i akcji #muremzaowsiakiem. Mieszkańcy byli zachwyceni tym pomysłem.

Jakiś czas temu członkowie stowarzyszenia rzucili również pomysł, aby na szarych, Słubickich budynkach zagościły kolorowe graffiti, jak na obecną chwilę wygląda sytuacja w dążeniu do tego działania? Jak mówią artyści, czas i chęci są, potrzeba tylko możliwości i finansów. 

Mimo, że stowarzyszenie praktycznie dopiero co powstało, to ma już kilka pomysłów na najbliższy czas.

Trzymamy kciuki za naszych lokalnych artystów, dążenie do celów i rozwijania artystycznej pasji. 

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Miejscowy
Miejscowy 02.02.2019, 20:35
Pomysł ciekawy, aczkolwiek nie nowy. Po raz pierwszy był zaproponowany do realizacji podczas festiwalu "Most". Natomiast zwracam uwagę, żeby nie niszczyć jedynego muralu jaki pozostał po dawnym zakładzie KOMES na ul. Piłsudskiego. Proponuję go odnowić, gdyż jest to jednak kawał historii miasta. Zwracam również uwagę, że wieszając plakat z Jurkiem Owsiakiem w portalu kina Piast, zakryto pracę innego artysty, a to trochę nie w porządku.
Art Garage
Art Garage 04.02.2019, 14:43
Zakryte prace były nasze :) Wcześniej Mateusz Dobs miał tam swoje Prace. Pomysłodawcą na Owsiaka był Mateusz :)

Pozostałe