Sobota, 20.07.2019

Powiat mówi "nie" likwidacji słubickiego Sądu Pracy!

  • 11.02.2019, 11:34 (aktualizacja 11.02.2019, 11:41)
  • Kaja Regińczuk
Powiat mówi "nie" likwidacji słubickiego Sądu Pracy!
Zgodnie z decyzją Ministerstwa Sprawiedliwości w słubickim Sądzie Rejonowym nie będzie już Sądu Pracy. Od kwietnia wszystkie sprawy pracownicze będą rozpatrywane w Gorzowie Wlkp. Z tą decyzją nie zgadza się Starostwo Powiatowe w Słubicach, a konkretniej Wicestarosta Robert Włodek.

- Uważam, że to zła decyzja. Sąd Pracy powinien być nadal dostępny dla mieszkańców powiatu słubickiego i okolic - mówił wicestarosta podczas rozmowy z prezesem Sądu Rejonowego w Słubicach Renatą Sikorską. 
- Samorząd powiatowy spróbuje przekonać ministra sprawiedliwości do zmiany tej niekorzystnej dla mieszkańców decyzji. Niekorzystnej nie tylko dla mieszkańców naszego powiatu, ale także sulęcińskiego i Kostrzyna nad Odrą - zaznacza wicestarosta.
 

Co na początek? 


- Podczas najbliższej sesji Rady Powiatu zarekomenduję radnym projekt uchwały intencyjnej w sprawie utrzymania słubickiego Sądu Pracy. Jeśli radni przegłosują projekt, uchwała będzie przekazana ministrowi sprawiedliwości, który, mam nadzieję, weźmie ją pod uwagę - tłumaczy R. Włodek. 
Wicestarosta podkreśla, że jego propozycja spotkała się aprobatą pani prezes, według której odebranie Słubicom sądu pracy oznacza nie tylko wiele niedogodności dla mieszkańców, ale uderza również w prestiż miasta i powiatu.
Czekamy zatem na podjęcie uchwały w tej sprawie. Najbliższa sesja Rady Powiatu odbędzie się 26 lutego.

Kaja Regińczuk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe