Jedna z najskuteczniejszych terapii na świecie dostępna także w Słubicach

  • 13.02.2019, 14:32 (aktualizacja 15.02.2019, 13:01)
  • Kaja Regińczuk
1043c_brandmed_stymulacja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Magnetostymulacja… Ktoś kto korzystał z tej formy rehabilitacji wie czym ona jest. Większość z nas jednak wzdrygnie się na sam dźwięk tego słowa i pomyśli „to na pewno nic dla mnie”. Postaramy się zatem przekonać niedowiarków, że to co kryje się pod tym nieprzyjaźnie brzmiącym słowem powinno wszystkim nam kojarzyć się z ulgą, uśmierzeniem bólu i pozytywnymi efektami.

Ból, ograniczenie ruchomości, stany zapalne czy obrzęki są nam natomiast bardzo dobrze znane. Jak sobie pomóc? Na przykład dzięki najskuteczniejszej terapii polem elektromagnetycznym na świecie.

Magnetostymulacja, bo o niej mowa,  to innowacyjna bezdotykowa metoda głębokiej stymulacji tkanek. Głębokość efektywnej stymulacji za pomocą specjalnego urządzenia MagnetoStym sięga aż do 10 cm. Indukcja ta jest około 150 razy większa od najmocniejszych stosowanych do tej pory aparatów do magnetoterapii.

Metoda ta ma działanie:

- przeciwbólowe

-przeciwzapalne

-przeciwobrzękowe

-przyspiesza procesy gojenia ran oraz

-zwiększa przepływ krwi w naczyniach tętniczych i poprawia drenaż żylny.

Polecana jest na wiele rodzajów dolegliwości, np. schorzenia kręgosłupa takie jak ostry przewlekły ból, rwa kulszowa czy zwyrodnienia kręgosłupa; zaburzenia układu nerwowego, mięśniowo-szkieletowego-np. zwyrodnienia stawów; złamania, trudno gojące się rany i owrzodzenia; zaburzenia układu układu moczowo-płciowego; problemy pooperacyjne i poporodowe u kobiet i wiele innych. Tak szerokie spektrum działania umożliwiają dwa odrębne aplikatory umieszczone w urządzeniu emitującym pole elektromagnetyczne.

Bez względu na rodzaj terapii i wybór aplikatora (słuchawki bądź fotela) terapeuta za pomocą innowacyjnych rozwiązań aparatu, takich jak regulacja kształtu linii pola magnetycznego i częstotliwości impulsów może znacznie lepiej dopasować parametry do indywidualnych potrzeb pacjenta i jednocześnie skuteczniej zwalczyć dokuczliwe dolegliwości.

Jak wygląda zabieg? Zobaczmy na przykładzie terapii w fotelu.

Jakie są największe zalety zabiegów wykonywanych urządzeniem do magnetostymulacji?

Gwarantuje skuteczny i szybki powrót do sprawności fizycznej

Zabiegi są bezbolesne i bezinwazyjne

Umożliwia zabiegi na miejscach niedostępnych dla innych terapii

Możliwość wykonywania zabiegów przez ubrania

Brak efektów ubocznych

Bardzo szybki i trwały efekt

Przeciwwskazaniami do tego rodzaju terapii są:

  • czynna choroba nowotworowa
  • ciąża
  • implanty elektroniczne

o czym należy poinformować terapeutę przed zabiegiem.

Centrum Medyczne Brandmed przypomina o trwającej promocji na serię 10 zabiegów (do wyboru terapia za pomocą aplikatora-słuchawki lub w fotelu) w cenie stu pięćdziesięciu zł zamiast pięciuset.

 

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

raf.kow
raf.kow 18.02.2019, 10:45
Ja stosowałem magnetoterapię w Katowicach na rwę kulszową i zadziałała rewelacyjnie! Po 2 tygodniach zabiegów objawy z nogi przeszły mi na odcinek lędźwiowy i mnie już praktycznie nie boli. Polecam Terapion w Katowiach.

Pozostałe