Kierowca z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymany po nocnym pościgu

  • 22.02.2019, 09:17 (aktualizacja 22.02.2019, 09:34)
  • Marta Szymańska-Ptak
Kierowca z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymany po nocnym pościgu
Słubiccy Policjanci podczas pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 29- letni mieszkaniec powiatu słubickiego wsiadł za kierownicę samochodu, mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu. To nie jedyne przestępstwo za które odpowie. W trakcie pościgu na szczęście nie doszło do żadnej tragedii.

Zdarzenie miało miejsce (20 lutego), kilka minut przed godziną 24:00. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic w Słubicach kierujący samochodem może mieć „ uszkodzony tłumik” i zakłóca mieszkańcom spoczynek nocny. Po krótkiej chwili policjanci zauważyli kierującego  i postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. Funkcjonariusze dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, ten jednak zignorował go, dodał gazu i odjechał. Policjanci podjęli za nim pościg. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu, kierujący Audi A4 nadal kontynuował ucieczkę, cały czas przyspieszając nie reagował na wydawane sygnały. W pewnym momencie policjanci zauważyli jak kierujący wjechał na jeden z parkingów w Słubiach i zatrzymał pojazd. Policjanci natychmiast uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę, a następnie dokonali zatrzymania. W trakcie kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą 29-latek, mieszkaniec naszego powiatu kierował pomimo wydanego dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Badanie na stan trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie i w takim stanie wsiadł za kierownicę.

 29-latek odpowie teraz za wykroczenia drogowe oraz przestępstwo polegające na niewykonaniu polecenia zatrzymania pojazdu. Kierowca uciekający przed policją musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Dodatkowo mężczyzna odpowie  za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za „ złamanie „ sądowego zakazu dożywotniego prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

Źródło: mł.asp.Ewa Murmyło

Marta Szymańska-Ptak

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe