Groźny pożar stodoły w Cybince

  • 27.02.2019, 10:38 (aktualizacja 27.02.2019, 10:50)
  • Kaja Regińczuk
Groźny pożar stodoły w Cybince OSP CYBINKA
Do groźnego pożaru doszło w nocy z poniedziałku na wtorek, 26 lutego br. Na jednej z posesji zlokalizowanej w Cybince przy ulic Krośnieńskiej w ogniu stanęła stodoła, w której przechowywane były materiały budowlane.

 Łuna ognia rozciągająca się nad miastem widoczna była chyba z każdego jego zakamarka. OSP Cybinka wezwana została o godzinie 1:29. Już po chwili do walki z ogniem wyruszyła w sile dwóch zastępów. Na miejscu znajdował się budynek w całości objęty ogniem. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podane zostały dwa prądy wody w natarciu na płonący obiekt. Systematycznie w rejon pożaru docierały kolejne siły i środki, podając kolejne prądy wody na źródło ognia. W działaniach wykorzystany został również prąd piany gaśniczej. Po kilkudziesięciu minutach pożar udało się opanować. Tym samym rozpoczęło się żmudne dogaszanie pogorzeliska, które trwało do wczesnych godzin porannych. Po zakończonych działaniach zastępy rozjechały się do swoich jednostek. Na zegarze wybiła wtedy godzina 5:00. Niestety budynek wraz z całym wyposażeniem spłonął doszczętnie. Przyczyny pożaru ustala Policja.

Kilka godzin po zakończonych działaniach ogień na pogorzelisku pojawił się ponownie. Tym samym, o godzinie 8:20, po raz kolejny OSP Cybinka zadysponowane zostało w rejon pożaru w celu likwidacji nowych zarzewi ognia, a działania prowadzili wspólne z zastępem z OSP Białków.

Podsumowując na miejscu zdarzenia działania prowadziły: OSP Cybinka (2xGBA), JRG w Słubicach (GBA, GCBA), OSP Białków (GBA), OSP Grzmiąca (GBA), OSP Rąpice (GBA) oraz funkcjonariusze Policji.

 

(Info. OSP Cybinka)

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe