Polsko-Niemieckie Spotkanie Noworoczne na temat wymiany doświadczeń w opiece medycznej

  • 28.02.2019, 15:46 (aktualizacja 28.02.2019, 16:00)
  • Kaja Regińczuk
1047c_brandmed.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
22 lutego odbyło się Polsko-Niemieckie Spotkanie Noworoczne na temat wymiany doświadczeń w opiece medycznej w regionie przygranicznym, na uroczystość zaprosiło Stowarzyszenie na rzecz współpracy polsko-niemieckiej w sektorze zdrowia wraz z instytucjami partnerskimi z Polski i z Niemiec.

Organizatora zapytaliśmy jaki jest cel podejmowania takich inicjatyw oraz jakie maja one znaczenie dla naszego regionu przygranicznego?

Do udziału w spotkaniu noworocznym zaproszonych zostało wielu znamienitych gości, zarówno ze świata medycyny, jak i polityki.

Był to wieczór pełen inspiracji i wymiany doświadczeń. Zaprezentowanych zostało wiele projektów transgranicznej wspolpracy, takich jak współpraca miast Gubin-Guben, projekt Medycyna bez granic, a z przykładów rodzimych m.in.  Centrum medyczne brandmed, które od kilku lat z powodzeniem realizuje założenia transgranicznej współpracy w medycynie. 

 Jednym z tematów poruszanych podczas dyskusji był problem transgranicznej medycyny ratunkowej. Udało nam się porozmawiać z Szefem Centralnej Izby Przyjęć Helios Klinikum Bad Saarow, który od wielu lat angażuje się w działania związane z medycyna ratunkowa i poszukiwaniem rozwiązań dla polsko-niemieckiej współpracy w tym obszarze. 

Wieczór uświetniły występy artystyczne, miedzy innymi koncert saksofonistki z sankt petersburga Eleny Danik, Filipa Pianowskiego oraz grupy tanecznej ze Studia Tanca Bohema. 

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe