Śmigłowiec, dron, policjanci i inne służby. Trwają poszukiwania Wiesława Sawickiego

  • 07.03.2019, 11:07 (aktualizacja 07.03.2019, 16:07)
  • Kaja Regińczuk
1048_wieslaw_s.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jak już wcześniej informowaliśmy słubiccy policjanci poszukują 64-letniego Wiesława Sawickiego, który wyszedł z domu i od kilku dni nie nawiązał kontaktu z rodziną. Stan zdrowia mężczyzny powoduje, że jego życie jest zagrożone. Do poszukiwań włączony został śmigłowiec oraz dron.

Funkcjonariusze sprawdzają każdą informację o miejscu pobytu mieszkańca powiatu słubickiego. Na miejscu pracują służby wspierane przez policyjny śmigłowiec.
Sytuacja jest poważna, bo w związku ze stanem zdrowia zaginionego, istnieje zagrożenie jego życia.

 Obecne poszukiwania to dla policji priorytetowe działanie,w które zaangażowane są duże siły. Chwilę po uzyskaniu informacji o zaginionym słubiccy policjanci, wspierani przez strażaków, rozpoczęli poszukiwania. Policjanci sprawdzali wytypowane miejsca, do których zaginiony mógł pójść. Dyżurny słubickiej jednostki włączył w poszukiwania wszystkie dostępne patrole. Dla policjantów ogłoszono alarm.

Służby sprawdzały okolice domu zaginionego, rzeki Odry, a także tereny działek. W działaniach wykorzystany także został dron z kamerą termowizyjną. Kryminalni natomiast sprawdzali teren miasta. Na miejscu jest także pies specjalnie przeszkolony do poszukiwań osób. Dotychczas służby nie natrafiły jednak na ślad, który pomógłby ustalić miejsce przebywania mężczyzny. Do poszukiwań włączono również śmigłowiec. Na jego pokładzie są dzielnicowy, którzy doskonale znają swoje rejony służbowe.

Dowiadujemy się również, że zaginiony Wiesław Sawicki mógł być widziany w okolicach Sulęcina, gdzie prosił o jedzenie. 

Policjanci ze Słubic nadal poszukują 64-latka. Funkcjonariusze czekają również na informacje o miejscu pobytu mężczyzny. Każda taka informacja, przekazywana przez mieszkańców, jest dokładnie sprawdzana.

Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia losu zaginionego prosimy przekazać pod następujące numery telefonów: Komenda Powiatowa Policji w Słubicach 095 759 28 11, 095 759 28 56 ,  tel. komórkowy 519-534-025,  519-534-026 lub 112.

 

(Info.pras. Lubuska Policja/ Horyzont Tv Słubice)  

Kaja Regińczuk

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe