Zostań uczniem Społecznej Szkoły Muzycznej w Słubicach!

  • 12.03.2019, 09:15 (aktualizacja 12.03.2019, 10:05)
  • Kaja Regińczuk
szkola_muzyczna_2min.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Społeczna Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Słubicach kształci uczniów w dwóch kierunkach: ogólnokształcącym – szkoła podstawowa i muzycznym – szkoła artystyczna.

Nauczanie zintegrowane

Kształcenie na pierwszym etapie edukacyjnym w klasach I-III jest łagodnym przejściem od wychowania przedszkolnego do edukacji prowadzonej w systemie szkolnym. Ma ono charakter zintegrowany (łączy ze sobą treści poszczególnych edukacji tak, by uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności, które łączą się w całość – a nie są oderwane od siebie) tworząc podstawy wiedzy o otaczającej uczniów rzeczywistości – o sobie, o świecie i umożliwiają uczniom w przyszłości rozwijanie własnej zdolności rozumowania, wyobraźni, własnego osądu, poczucia odpowiedzialności.

Język polski

Lekcje języka polskiego nie muszą być nudne. Uczniowie nie siedzą w ławkach, pracują z lekturą, działają zespołowo i uczą się. Nauczycielce przyświeca motto " Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie , to się nauczę."

Dlatego na lekcjach polskiego wykorzystywane są metody aktywizujące tj. pantomima, drama, gry dydaktyczne, , prezentacje multimedialne, elementy rysunku i kaligrafii.

Języki obce – angielski i niemiecki

Nauka języka obcego metodą komunikatywną – rozwijającą umiejętność porozumiewania się w życiu codziennym, konkursy i olimpiady, obozy językowe w kraju i zagranicą, zakończenie etapu edukacyjnego egzaminem na certyfikat Unii Europejskiej Telc potwierdzającym poziom języka obcego – angielskiego.

Informatyka

Żyjemy w czasach, gdy informatyka otacza nas z każdej strony. W dzisiejszej gospodarce informacja to jeden z najważniejszych zasobów. Dlatego już od pierwszej klasy uczymy dzieci na początku poprzez zabawę, pracy z komputerem po to, aby do klasy ósmej móc rozpocząć przygodę z programowaniem, umiejętnością jakże cenną w XXI wieku. 

Plastyka

Ucząc plastyki, łączę zawarty w podstawie programowej zakres tematyczny z kreatywnymi działaniami z dziedziny sztuk plastycznych. W ten sposób staram się o naturalne utrwalenie wiedzy, z zachowaniem swobody twórczego działania przy zastosowaniu różnych materiałów i technik. Liczy się głównie zainteresowanie i zaangażowanie ucznia, który podejmuje wyzwanie i rozwija się przy samodzielnie wykonywanych pracach podczas lekcji. W ten sposób mogę ocenić kompetencje poszczególnych uczniów, wspierać ich, motywować, obserwując kolejne sukcesy zarówno tych bardziej i mniej utalentowanych, bo dla mnie jako nauczyciela liczy się przede wszystkim zaangażowanie i chęci. Wychodzę również z założenia, że szkoła szczególnie o takim profilu zobowiązana jest do przygotowania dzieci, do świadomego uczestniczenia w kulturze, obycia w świecie muzyki, sztuki bez barier i kompleksów.

Zapraszamy do naszej szkoły! Szczegóły rekrutacji na naszej stronie internetowej oraz pod numerem tel. 693 714 719 33

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe