Karta Dużej Rodziny daje wiele korzyści

  • 12.03.2019, 14:24 (aktualizacja 12.03.2019, 14:34)
  • Kaja Regińczuk
1050_03_karta_duzej_rodziny.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ośrodek Pomocy Społecznej zachęca do składania wniosków o Kartę Dużej Rodziny.

Karta Dużej Rodziny to propozycja dla rodziców, którzy mają minimum troje dzieci. Dzięki Karcie Dużej Rodziny można dostać zniżki na różne towary i usługi, na przykład na przejazdy kolejowe czy zajęcia sportowe. 

Kartę może dostać każdy członek rodziny, w której rodzic, rodzice lub małżonek rodzica mają na utrzymaniu przynajmniej troje dzieci, czyli: ojciec i matka, macocha lub ojczym (małżonek jednego z rodziców) dzieci. Kartę mogą dostać także rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka.

Od stycznia 2019 roku Kartę Dużej Rodziny mogą uzyskać także rodzice, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci.  Karta jest przyznawana niezależnie od dochodu w rodzinie. Korzyści, które daje Karta to m.in. zniżki na przejazdy kolejowe, 50 proc. ulgi w opłacie za paszport (ojciec, matka, macocha i ojczym), 75 proc. ulgi, gdy o paszport starają się dzieci oraz wiele innych zniżek, które oferują różne instytucje państwowe oraz firmy prywatne. Można skorzystać z wyszukiwarki partnerów Karty Dużej Rodziny i znaleźć wszystkie instytucje państwowe i firmy prywatne, które oferują zniżki oraz informację, jaka jest wysokość zniżek.

Wnioski w słubickim OPS można składać w pokoju nr 1.

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe