Strajk nauczycieli w Słubicach, ZNP i władze miasta odnoszą się do sprawy

  • 22.03.2019, 08:37 (aktualizacja 04.04.2019, 11:58)
  • Kaja Regińczuk
nauczyciele_strajk.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W całej Polsce odwoływane są lekcje i zajęcia w szkołach, a także przedszkolach. Nauczyciele domagają się podwyżek. ZNP ustalił datę rozpoczęcia ogólnopolskiego strajku.

Z danych, którymi dysponuje Związek Nauczycielstwa Polskiego wynika, że aż 78 procent szkół i przedszkoli w skali całego kraju dołączy do strajku. Jak jest w Lubuskiem i w Słubicach? Dlaczego na datę strajku wybrano 8 kwietnia, a nie 10? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie Państwo w materiale. 

O odniesienie się do sprawy poprosiliśmy także burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka. Zapytaliśmy także, czy władze mają pomysł na to, co w momencie gdy strajk odbywać się będzie podczas egzaminów

Swoje poparcie dla strajku nauczycieli wyraziły również władze powiatu.

Mieszkańców naszego miasta zapytaliśmy, czy popierają strajk nauczycieli

Dalszemu rozwojowi sprawy będziemy się przyglądać i informować Państwa na bieżąco. 

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec
mieszkaniec 22.03.2019, 21:03
Wszystko pięknie, ale nauczyciele, jako jedyna grupa zawodowa muszą mieć wyższe wykształcenie. Często mają po kilka fakultetów, a zarabiają mniej niż pracownicy w Biedronce. Przez ostatnie dwie kadencje Ciszewicz, skarbnik i radni, tak nauczyli się i wszystkich pozostałych oszczędzać (nauczycielom pozabierano lub ograniczono dodatki motywacyjne, zaostrzono kryteria ich przyznawania), że na koniec 2018 r. szkoły i przedszkola łącznie do budżetu gminy musiały zwrócić 1 mln zł, zamiast je wykorzystać na wynagrodzenia w oświacie, czy na wyposażenie przedszkoli, szkół w laboratoria, ale nie w kolejne komputery, tylko w pomoce naukowe.
Od co najmniej 5 - 6 lat gmina ma nadwyżkę budżetową. Tylko na koniec 2018 r. wyniosła ona ponad 10 mln zł. Jest to marnotrawstwo naszych pieniędzy.
W gminie nic się nie dzieje. Władza fotografuje się z uczniami, przedszkolakami, seniorami, itp., a przecież kampania wyborcza się już skończyła
Za Odrą mamy dobry przykład jak korzystać z pieniędzy unijnych, i co?, pomimo chwalenia się bliską współpracą z Frankfurtem, nadal nie umiemy wykorzystać ich doświadczeń. Nawet Kostrzyn n/O rozwija się szybciej niż Słubice, pomimo, że to Słubice kiedyś wiodły prym w rozwoju regionu. Kostrzyn przystępuje do konsultacji i projektowania obwodnicy miasta wraz z nowym mostem, ma wybudować basen, miasto pięknieje. A u nas co?, remontuje się plac Bohaterów wydzielając na nim kolejne miejsca do parkowania, kosztem zieleni, wydaje się zgodę na stawianie myjni samochodów, stacji paliw w samym centrum miasta, zamiast na jego obrzeżach. Minęło już 100 dni od wyborów i nadal brak wizji rozwoju miasta. A polityka kontynuacji to stagnacja, a nie rozwój.

Pozostałe