Zwiastun filmu ''Łukasiewicz - nafciarz romantyk'' już dostępny!

  • 27.03.2019, 09:30 (aktualizacja 27.03.2019, 10:17)
  • Kaja Regińczuk
Zwiastun filmu ''Łukasiewicz - nafciarz romantyk'' już dostępny!
Już od dziś oglądać można zwiastun najnowszego filmu produkcji Telewizja obiektyw. Łukasiewicz - nafciarz romantyk będzie miał swoją premierę w kwietniu.

ZOBACZ ZWIASTUN

Autorem zdjęć do filmu jest Mariusz Konopka, Horyzont Studio, czyli Prezes naszej telewizji, z czego jesteśmy bardzo dumni. Miejmy nadzieję, że film będzie można zobaczyć również w Słubickim kinie. 

Krótko o filmie

Ignacy Łukasiewicz bohater ponadczasowy, powstaniec, ale przede wszystkim twórca przemysłu naftowego na terenach dawnej, ubogiej Galicji. Dziś nie byłoby najważniejszego przemysłu światowego, gdyby nie geniusz Ignacego Łukasiewicza, którą jest rafinacja ropy naftowej. Film pokaże, że Bóbrka, wieś leżąca na Podkarpaciu to kolebka światowego przemysłu naftowego.

Cel inicjatywy to wsparcie realizacji fabularyzowanego filmu dokumentalnego o Ignacym Łukasiewiczu - wynalazcy i przedsiębiorcy, ale również wielkim społeczniku i patriocie. Mało osób wie, że jego głównym dziełem było stworzenie przemysłu naftowego i opracowanie rafinacji ropy naftowej - tej krwi dzisiejszej cywilizacji. Poprzez realizację filmu chcemy ukazać jego postać jako człowieka twórczego i wytrwałego w swoich działaniach, a w szczególności jako przedsiębiorcę wyczulonego na problemy społeczne w jego otoczeniu - problemy jego pracowników i ich rodzin oraz lokalnej społeczności. 

 

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gorliczanin
Gorliczanin 27.03.2019, 12:37
Czy zdjęcia były też kręcone w Gorlicach gdzie została zapalona pierwsza uliczna lampa naftowa na świecie i gdzie swoją działalność prowadził Ignacy Łukasiewicz ?

Pozostałe