Podsumowanie II Kampanii Ekologicznej ''Eko młodzi gniewni''

  • 29.03.2019, 12:54 (aktualizacja 29.03.2019, 13:38)
  • Kaja Regińczuk
1055_eco_gmina_emisja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nasza telewizja na zlecenie gminy Słubice przystąpiła do kolejnej kampanii ekologicznej, informującej o recyklingu i segregacji odpadów, tym razem naszą grupą docelową byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, dlatego też nazywała się ona ''Eko młodzi gniewni'. W kampanii udział wzięło około tysiąca uczniów z pięciu szkół naszej gminy.

Przygotowania do kampanii rozpoczęliśmy nagraniem filmu informacyjnego z udziałem popularnego youtubera wywodzącego się ze Słubic Maćka Łysiaka.


Udało nam się nawiązać kontakt z  UNICEF - organizacją humanitarną i rozwojowa będąca częścią ONZ i pozyskać licencję na film, który porusza problem plastiku, który zalewa cały świat. Wszystkie materiały filmowe  były prezentowane podczas spotkań w szkołach podstawowych w Słubicach, Golicach i Kunowicach oraz w gimnazjach w Słubicach.  Spotkania polegały na wykładach przeprowadzonych przez naszego prowadzącego, a także przedstawiciela firmy Zuo International oraz na prezentacji specjalnie przygotowanych filmów.  Na każdym spotkaniu rozdawaliśmy butelki do wody wielokrotnego użytku. 

Następny etap kampanii to ekologiczny tor przeszkód. W wydarzeniu rywalizowały drużyny ze szkół, w których została przeprowadzona kampania ekologiczna, 4-osobowe zespoły konkurowały na ekologicznych torach przeszkód, które powstały specjalnie na ten event Rywalizacja była sędziowana przez zawodowych trenerów crossfit'u.  Równolegle do trwających zawodów uczestnicy mogli korzystać ze specjalnie przygotowanych punktów przez naszych partnerów odbywały się warsztaty z eko-rzeźby,  był też kącik plastyczny,  foto-budka, gdzie każdy mógł zrobić zdjęcie pamiątkowe. Dla uczestników wydarzenia dostępny był darmowy posiłek i zdrowa oczywiście w ekologicznych butelkach. Jako organizatorzy zadbaliśmy o oprawę medialną zawodów, rywalizacje można było oglądać na dużym telebimie, a w przerwach wystąpiła grupa mistrzów świata w tańcu rock and roll, oczywiście nie mogło zabraknąć naszej słubickiej grupy cyrkowej.  
Całość wydarzenia transmitowana była na żywo, w telewizji na kanale 140 sieci kablowej vectra, na naszym facebook'u i na portalu słubice24.pl . W ekologicznym torze przeszkód ze szkol podstawowych zwyciężyła szkoła podstawowa nr 3, a w rywalizacji ze sportowcami zwyciężyło gimnazjum nr 2. Na koniec zostały wręczone czeki, za które szkoły zakupiły sobie sprzęt sportowy, a także rozdaliśmy drobne upominki dla uczestników. 

Wielkim finałem naszej kampanii był ekologiczny teleturniej realizowany w urzędzie miasta, ponownie wyznaczeni uczniowie z każdej szkoły naszej gminy rywalizowali ze sobą odpowiadając na pytania z zakresu ochrony środowiska na zasadach popularnego programu ''jeden z dziesięciu''. Podczas teleturnieju zadbaliśmy o słodki poczęstunek i świetną oprawę. Całość finału nagrywana była na 6 kamer, dzięki czemu widzowie naszej telewizji mogli oglądać profesjonalny teleturniej pełen emocji. Ostatecznie w finale najlepsza okazała się drużyna ze szkoły podstawowej nr 2. Na zwycięzców czekała nagroda w formie wycieczki ufundowana przez firmę Zuo International i drobne upominki dla każdego uczestnika. 

Podsumowując wyprodukowaliśmy ponad 6 godzin materiałów filmowych, które wielokrotnie zostały wyemitowane w ostatnich 4 miesiącach, na stronie hts słubice, naszym facebook'u i stronie słubice24.pl. Spotkaliśmy się z grupą ponad tysiąca dzieci, w kampanie było zaangażowanych kilkadziesiąt osób, a nasze materiały filmowe łącznie zostały obejrzane kilkadziesiąt tysięcy razy w sieci.  

Dziękujemy szkołą, które chętnie brały udział w organizowanych przez nas wydarzeniach, a my ze swojej strony deklarujemy, ze jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania. 

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe