Gmina przeznacza 40 tys. zł na dodatkowe zajęcia sportowe

  • 03.04.2019, 08:51 (aktualizacja 03.04.2019, 09:08)
  • Kaja Regińczuk
Gmina przeznacza 40 tys. zł na dodatkowe zajęcia sportowe gmina Słubice
- To dla nas bardzo miła chwila – podkreślał wczoraj, 2 kwietnia 2019 roku, prezes Lubuski Klubu Sportowego LUBUSZ Słubice Ryszard Chustecki podczas spotkania z burmistrzem Mariuszem Olejniczakiem, podpisując umowę o dofinansowanie zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży. Gmina przeznaczy na to 40 tys. zł. - Na takie działania nigdy nie może zabraknąć pieniędzy, bo chodzi przecież o rozwój i zdrowie naszych małych mieszkańców - mówi burmistrz.

W praktyce oznacza to, że m.in. trzy razy w tygodniu 30- osobowe grupy, pod okiem trenerów: Piotra Kiedrowicza i Jacka Grześkowiaka, będą uczestniczyć w zajęciach lekkoatletycznych, a najaktywniejsi wezmą latem udział w obozie szkoleniowym.

LKS LUBUSZ stanął do konkursu, który gmina ogłosiła dla organizacji pozarządowych i zdobył dofinansowanie w ramach wspierania działań profilaktycznych i przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. - Głównym celem naszych projektów będzie realizacja zajęć ogólnorozwojowych kształtujących postawy prozdrowotne – mówi R. Chustecki i dodaje, że uczestnicy będą mogli realizować własny rozwój intelektualny i sportowy w wybranych przez siebie konkurencjach lekkoatletycznych.

Klub zaoferuje też, dwa razy w tygodniu, dzieciom i młodzieży z rodzin zagrożonych marginalizacją treningi biegania. - Zajęcia mają charakter typowych zajęć treningowych i mieszanego treningu połączonego z konsultacjami dla osób już ćwiczących regularnie, potrzebujących porad, konsultacji szkoleniowych, osób szukających wsparcia, doradztwa, podpowiedzi jak właściwie trenować i jak spędzać wolny czas – opowiada R. Chustecki. - Nasz projekt jest wyjściem naprzeciw potrzebom dziesiątek, a nawet setek aktywnych biegowo naszych mieszkańców – dodaje.

(Info.pras. Beata Bielecka)

Kaja Regińczuk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe