Modernizacja sieci wodociągowej w Słubicach, ZUWŚ podpisał umowę!

  • 03.04.2019, 12:38 (aktualizacja 03.04.2019, 16:05)
  • Kaja Regińczuk
1057_10_czw_zuws.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
3 kwietnia odbyło się podpisanie kolejnej umowy z wykonawcą w ramach realizowanego przez ZUWŚ projektu pn.: "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Słubice", współfinansowanego z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Tym razem modernizacja zostanie wykonana na sieci wodociągowej w Słubicach.

Część żeliwnych i stalowych rur wodociągowych, wchodzących w skład całego systemu wodociągowego w Słubicach, zostanie wkrótce wymieniona. Remont prawie 8 km sieci wodociągowej, obejmujący 17 ulic w mieście, m.in. ul. Kopernika, Podchorążych, Mickiewicza, Sienkiewicza, Chrobrego, Chopina, Witosa, a także wybudowanie sieci kanalizacji sanitarnej w ulicy Mieszka I i Wojska Polskiego oraz sieci wodociągowej w ulicy Mieszka I, Wojska Polskiego i Konstytucji 3-go Maja to główne zadania w ramach kolejnej inwestycji. 

Z początkiem maja br. rozpocznie się oczekiwana inwestycja na sieci wodociągowej. Najdłuższe odcinki prowadzonych robót budowlanych będą dotyczyły ulic: Wojska Polskiego i 1 Maja. W trakcie modernizacji zostaną zainstalowane nowe hydranty podziemne (15 szt.) oraz wymienione hydranty ppoż. (58), zamontowane zostaną nowe zasuwy (ok.200), a w ulicy Mieszka I zostanie wybudowany nowy fragment sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej. 

Modernizacja wodociągów na terenie miasta będzie kosztowała 7 236 542,16 zł i wykona ją, wybrana w ramach postępowania przetargowego, firma GOREM Sp.z o.o. z Gdańska. Roboty budowlane mają rozpocząć się najpóźniej do 3 maja 2019 roku, a na ukończenie inwestycji wykonawca ma 15 miesięcy. 

Czy w związku z modernizacją może dojść do jakiś utrudnień na terenie miasta? 

Prace budowlane przy renowacji wodociągu zaplanowano w taki sposób, by większą część odcinków rurociągu przeznaczonych do wymiany, wykonać metodą bezwykopową, w czasie rwania prac może jednak dochodzić do okresowych przerw w dostawie wody, zmiany jej zabarwienia, czy utrudnień na drogach, na których prace będą prowadzone. O wszystkich niedogodnościach Spółka będzie informowała na bieżąco, zgodnie z harmonogramem robót, przygotowanym przez wykonawcę. 

 

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe