Praca na terenie Niemiec czeka na każdego!

  • 08.05.2019, 09:28 (aktualizacja 10.05.2019, 08:58)
  • Kaja Regińczuk
1065b_praca_w_niemczech_dla_kazdego_poprawka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W dniach od 11-go do 22-go marca, w miejscowości Eisenhüttenstadt odbyło się kompleksowe szkolenie dla osób chętnych do pracy na terenie Niemiec, na stanowisku montera elementów stalowych na wysokościach. W szkoleniu tym wzięło udział 6-ciu kandydatów z Polski, głównie z rejonu Słubickiego. Szkolenie zostało zorganizowane przez niemiecką agencję pracy tymczasowej Sharm und Kowacz Personal service gesellschaft.

Jak twierdzi Pani Magdalena Pietrzak, odpowiedzialna za zasoby ludzkie w niniejszej agencji, jest miło zaskoczona przebiegiem szkolenia i pragnie zachęcić kolejnych kandydatów do wzięcia udziału w następnych seriach szkoleń. Podkreśla również, iż wszystkie osoby, które ukończą szkolenie z pozytywnym wynikiem, będą miały zagwarantowane zatrudnienie na w/w stanowisku. 


Szkolenie składało się z dwóch zasadniczych etapów. Pierwszym była część teoretyczna, w której wykwalifikowana kadra podzieliła się z uczestnikami gruntowną wiedzą z zakresu obowiązków wynikających z pełnionej funkcji, bezpieczeństwa, oraz pierwszej pomocy. Część praktyczna natomiast objęła profesjonalne warsztaty dot. wspinaczki, pracy na wysokościach oraz ratowania ludzkiego życia. 
W końcowym etapie szkolenia, wszyscy kandydaci wzięli udział w egzaminie, w którym musieli wykazać się zarówno sprawnością fizyczną, jak i wiedzą teoretyczną nabytą w trakcie kursu. Uczestnicy stanęli przed sprawdzianem umiejętności montera na przygotowanym do tego celu, specjalistycznym placu treningowym. Natomiast ich wiedza teoretyczna zweryfikowana została na podstawie przeprowadzonego testu pisemnego.
 

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe