Wiadomości Samorządowe Dzień Europy 2019!

  • 10.05.2019, 09:17 (aktualizacja 10.05.2019, 12:09)
  • Kaja Regińczuk
1066b_wiadomosci_samorzadowe_10052019_dzien_europy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Po raz dziewiąty Słubice i Frankfurt zorganizowały Dzień Europy, któremu w tym roku towarzyszyło hasło „Europejskie spotkania w Dwumieście” w tym dniu odbywało się wiele ciekawych wydarzeń. Inauguracja odbyła się w Collegium Polonicum.

Obchody rozpoczęły się od symulacji posiedzenia Parlamentu Europejskiego z udziałem 70 polskich i niemieckich uczniów,  młodych ludzi, z obu stron Odry, przywitali burmistrzowie Dwumiasta: Mariusz Olejniczak i Rene Wilke, marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak, Thomas Kralinski z landu Brandenburgia, Bernhardem Schnittgerem z przedstawicielstwa Komisji UE w Berlinie oraz starosta słubicki Leszek Bajon.

Kolejnym ważnym punktem w ramach Dni Europy było odsłonięcie muralu o tematyce Unii Europejskiej, a także kolejna wspólna sesja Dwumiasta, na której spotkały się władze Słubic i Frankfurtu nad Odrą, podczas której przyjęty został Słubicko-Frankfurcki plan działania na lata 2020-2030.

Ze Słubic przenieśliśmy się do Frankfurtu nad Odrą, gdzie scenarzystka Agnieszka Holland odebrała Nagrodę ''Viadriny'' Uniwersytetu Europejskiego Viadrina za zaangażowanie na rzecz europejskiego porozumienia. 

Dzień Europy to ważny moment dla wszystkich europejczyków, a w szczególności dla mieszkańców Dwumiasta. Przez cały dzień mogliśmy słuchać wyłącznie pozytywnych opinii na temat tego co zmieniło się dzięki wspólnocie zarówno w Słubicach jak i Frankfurcie. 9 maja z pewnością jest dniem ważnym i zasługującym na odpowiednie obchody - tak było i w tym roku.

 

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe