Sztandar powiatu i medale starosty w przeddzień wielkiej rocznicy!

  • 04.06.2019, 09:06 (aktualizacja 04.06.2019, 14:58)
  • Kaja Regińczuk
1073_06_wt_starostwo_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dzień przed 30. rocznicą pierwszych, częściowo wolnych wyborów w powojennej Polsce, Starostwo Powiatowe w Słubicach zaprosiło na doniosłą uroczystość w Collegium Polonicum.

Podczas obchodów jednym z najważniejszych elementów było przekazanie nowego sztandaru Starostwa Powiatowego w Słubicach. 

Przypomnijmy: w 2013 roku zawiązał się Komitet na rzecz ufundowania sztandaru dla powiatu słubickiego. Jego przewodniczącą została Kazimiera Jakubowska, która wraz z pozostałymi członkami zachęcała mieszkańców do przekazywania datków potrzebnych do uszycia sztandaru. Zgłosiło się około trzydziestu osób, firm i instytucji i tak po sześciu latach mogliśmy z radością obserwować przekazanie nowego sztandaru. 

Aby uroczystości nadać jeszcze większą rangę, po raz pierwszy w historii zostały wręczone medale starosty Człowiek w służbie powiatu.

W tym roku laureatami zostali: Edward Chiliński, pierwszy, a zarazem dwukrotny starosta słubicki, samorządowiec, bez którego powiat słubicki nie byłby dzisiaj taki, jaki jest. 
Drugą zdobywczynią medalu jest Dorota Górecka, naczelna pielęgniarka szpitala, filar lecznicy, o której mówią, że wnosi na szpitalne oddziały powiew ciepła, bezpieczeństwa i empatii. 
Kolejny zaś krążek trafił do Marii Wałach, bibliotekarki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słubicach, która jak nikt inny nie propaguje w powiecie idei czytelnictwa.

Na uroczystości pojawiło się wielu znamienitych gości m.in. poseł Krystyna Sibińska oraz senator Waldemar Sługocki, których poprosiliśmy o kilka słów na temat uroczystości. 

Zdecydowanie to była jedna z ważniejszych uroczystości, którą uczestnicy zapamiętają na długo. 

 

 

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe